Kā Rīgā noritējusi Ēnu diena

16. Februāris, 2017

15. februārī visā Latvijā notikusi Ēnu diena – skolēni varēja iepazīties ar dažādām profesijām, paplašināt savu redzesloku un vienkārši lietderīgi pavadīt savu laiku. Savas durvis Ēnu dienā vēra arī Rīgas dome un tās struktūrvienības. Lasītāju uzmanībai piedāvājam foto galeriju!


Ar Rīgas pašvaldības policijas darbu Ēnu dienā iepazinās 38 skolēni. Starp “ēnām” bijusi arī meitene no Gulbenes, kas cēlusies piecos rītā, lai atbrauktu uz Rīgu.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Iepazīties ar namu apsaimniekošanas sfēru piedāvāja uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks”.

Foto: riga.lv

Lielu popularitāti izpelnījās Rīgas domes vadītāja “ēnu” vieta – iesniegumu iesniedza vairāk nekā 200 skolēni. Kopā ar pilsētas vadību skolēni pabija VEF kultūras pilī, bet pēc tam nofotografējās mēra krēslā.

Foto: riga.lv

Foto: riga.lv

Uzņēmums “Rīgas satiksme” uzņēmis 13 ēnas – skolēniem pastāstīts par Rīgas sabiedriskā transporta sistēmu. Iespējams, kāds no viņiem nākotnē kļūs par šī lielā uzņēmuma darbinieku.

Foto: Ilmārs Znotiņš

Foto: Ilmārs Znotiņš

Skolēni devušies uz Rīgas Centrāltirgu, kur viņiem pastāstīja par tā vēsturi un pacienāja ar gardām uzkodām.

Foto: riga.lv

Ēnu diena noritēja arī Rīgas Dzemdību namā. Šī vieta nav paredzēta cilvēkiem ar vājiem nerviem – “ēnas” vēroja dzemdības, kopā ar medmāsām rūpējās par jaundzimušajiem un pat sekoja līdzi ķeizargrieziena operācijas norisei. Diena pagāja tik ātri un interesanti, ka, kad ēnām bija jādodas prom, atklājies, ka par piemiņu nav saglabājusies neviena fotogrāfija. Neviena fotogrāfija nav uzņemta arī uzņēmumā “Rīgas ūdens”, kas, kā daudzi citi uzņēmi, vēra savas durvis bērniem.