Kā pēc rekonstrukcijas izskatās stadions "Daugava" (FOTO)

29. Maijs, 2018

Svinīgā ceremonijā tika atklāta rekonstruētā Rietumu tribīne un jaunās Dienvidu un Ziemeļu tribīnes, tādējādi noslēdzot pirmo vērienīgās Daugavas stadiona pārbūves projekta posmu. Daugavas stadiona attīstības projekts ir viens no lielākajiem būvniecības projektiem Latvijā un līdz 2022.gadam paredz izveidot multifunkcionālu kultūras un sporta kvartālu.


Daugavas stadions kopš 1927.gadā ir bijis aculiecinieks daudziem vēsturiskiem panākumiem, leģendāru sportistu triumfiem un rekordiem, veidojot ap sevi īpašu atmosfēru. Vienlaikus tas kļuvis par mājvietu plašajai Latvijas dejotāju saimei, kas ar krāšņiem koncertiem priecē un sniedz saviļņojošas emocijas.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Daugavas stadiona rekonstrukcijas pirmais posms tika uzsākts 2017.gada aprīlī, kura ietvaros pilnībā atjaunota Rietumu tribīne un tās iekštelpas vairāk kā 5000 m2 platībā. Jaunais telpu plānojums iekļauj sportistu ģērbtuves, vairākas sporta un deju zāles, trenažieru zāli, fizioterapijas un medicīnas kabinetus, dopinga kontroles telpas, konferenču un izstāžu zāles, rekreācijas zonu, VIP telpas un mediju centru. Pārdomātā iekštelpu funkcionalitāte ļauj nodrošināt ne vien augstas kvalitātes treniņprocesu un rīkot starptautiska līmeņa sacensības vieglatlētikā un futbolā, bet vienlaikus izmantot telpas dažāda veida sporta un kultūras norišu vajadzībām ikdienā.

Foto: Riga.lv

Piebūvējot jaunās Dienvidu un Ziemeļu tribīnes, skatītāju sēdvietu skaits palielināts līdz 10 461 iepriekšējo 5560 vietā, tādējādi nodrošinot iespēju divreiz vairāk skatītājiem klātienē vērot Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkus, kas notiks jau šī gada jūlijā. Jauno tribīņu virs zemes paceltā konstrukcija ļauj apmeklētājiem brīvi pārvietoties zem tribīnēm, būtiski atvieglojot kultūras un sporta pasākumu norisi.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Pirmo reizi Daugavas stadiona vēsturē ir izbūvēts lifts, kas atvieglo pārvietošanās iespējas cilvēkiem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem. Būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību un būvniecību veica PS LNK INDUSTRIES Partnership par kopējo līguma summu 10 697 085.25 EUR, būvuzraudzību nodrošināja SIA “P.M.G.” būvuzraugi.

Foto: Riga.lv

2019.gada sākumā tiks uzsākts otrais būvniecības posms, kura ietvaros tiks izbūvēts apsildāms dabīgā zālāja futbola laukums, atjaunoti vieglatlētikas skrejceliņi un vieglatlētikas sektori. Pēc šī posma pabeigšanas Daugavas stadions būs izpildījis visas prasības, lai tiktu sertificēts atbilstoši UEFA 4.kategorijai un IAAF II kategorijai.

Foto: Riga.lv

Līdz 2022.gadam Daugavas stadiona teritorijā būs jauna ledus halle, vieglatlētikas manēža un multifunkcionālā halle. Teritorijas labiekārtošanas ietvaros tiks izveidota aktīvā atpūtas zona ar mini-pitch laukumiem, āra trenažieriem, vingrošanas laukumu un bērnu rotaļu laukumu, kā arī Park&Ride stāvparku.

Foto: Riga.lv

Projektu “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkārtnē” īsteno Daugavas stadions sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību un VAS “Valsts nekustamie īpašumi”. Kopējais projekta finansējums ir 61 965 627,85 EUR, t.sk., ERAF finansējums 37 550 530,46 EUR, valsts budžeta finansējums 5 559 179,02 EUR, pašvaldības finansējums 1 500 000,00 EUR, privātais finansējums 1 729 004,81 EUR un cits finansējums.