Kā pareizi izmest egli?

28. Decembris, 2018

Ziemassvētkos daudzus mājokļus, birojus un pagalmus rotāja eglītes, taču pēc svētkiem bieži saņemam jautājumus, ko ar tām darīt, kur un kā tās vislabāk izmest? Tāpēc esam sagatavojuši informāciju, kādas iespējas eglīšu izvešanai piedāvā “Eco Baltia grupas” vides apsaimniekošanas uzņēmumi to apkalpotajās pašvaldībās.


Rīgas iedzīvotāji, kuru dzīvojamos namus apsaimnieko SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”, eglītes var novietot blakus sadzīves atkritumu konteineriem un to izvešana būs bez maksas.

Savukārt citos gadījumos tiks nodrošināta eglīšu savākšana par 2 EUR/gab. (neieskaitot PVN). Eglīšu savākšanai tiks organizēts atsevišķs maršruts, tāpēc iedzīvotāji tiek aicināti iepriekš pieteikt pakalpojumu pa tālr.8717 vai e-pastu info@ecobaltiavide.lv.

No iedzīvotājiem savāktās eglītes netiks apglabātas sadzīves atkritumu poligonos, bet gan tiks nodrošināti videi draudzīgāki risinājumi to utilizācijai, piemēram, daļa eglīšu tiks nodotas kā kurināmais, daļa nonāks briežu dārzos, bet daļa tiks nodotas kā bioloģiskie atkritumi.