Kā noritējusi talka pie Bābelīša ezera

24. Aprīlis, 2017

22. aprīlī visā Latvijā noritēja Lielā talka. Šogad bija reģistrētas 2000 oficiālas pavasara uzkopšanas vietas. Malā nepalika arī pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” kolektīvs – galvenās administrācijas un nodaļu darbinieki saveda kārtībā  meža teritoriju pie Bābelīša ezera.


Vairāku stundu laikā, neskatoties uz smalko lietu un krusu, RNP darbinieki savākuši vairāk nekā 280 maisus ar pērnajām lapām un sīkiem atkritumiem. Tāpat ezera krastā atrasts vecs radiators, dušas kabīnes vanna, kāpnes, veca zīme ar mājas numuru, spainis un citi lielgabarīta atkritumi.

Foto: Riga.lv

Lielagabarītu atkritumu šogad nav bijis daudz – talka šajā vietā noritējusi pirms diviem gadiem, arī tad uzieti lielgabarīta atkritumi. Pasākumā piedalījās vismaz 70 cilvēki, turklāt daudzi no darbiniekiem bija ieradušies kopā ar bērniem.

 “Es vēl bērnībā piedalījos talkās, tīrījām kopā ar draugiem. Sev līdzi paņēmu trīs gadus veco meitu, lai iesaistītu arī viņu. Talka ir ļoti laba lieta, bet būtu vēl labāk, ja šāds pasākums nebūtu nepieciešams – ja visi pārstātu piemēslot, tad arī nekas nebūtu jāvāc,” – stāsta Aleksejs Kačajevs, vecākais datortehnikas inženieris.

Foto: Riga.lv

“Es atradu vecu radiatoru. Nekādi nevaru saprast, kas notiek cilvēka galvā, ka viņš paņem vecu radiatoru un nes to izmest mežā, pie ezera,” stāsta būvinženieris Deniss Prohodskis, Konstruktīvo elementu nodaļas vadītājs.

Foto: Riga.lv

Bez pārtraukuma lapas grāva arī RNP valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis: “Es piedalījos jau tad, kad nebiju uzņēmuma vadītājs. Turklāt es sāku piedalīties talkās jau sen, kad biju pusaudzis. Man ir prieks, ka darbinieki nav vienaldzīgi un ir ieradušies, neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem. Kopā mēs varam padarīt pilsētu tīrāku. Šādi pasākumi veicina komandas saliedēšanu,” pastāstīja Lecis.

Foto: Riga.lv

Jāatzīmē, ka Lielajā talkā piedalījās daudzas Rīgas domes struktūrvienības. Lielā talka ir kļuvusi par vienu no pilsētas sakopšanas pasākumiem, kas norit Spodrības mēneša ietvaros.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv