Kā nopirkt sabiedriskā transporta „stundas” biļeti? (papildināts)

29. Jūnijs, 2016

No 1. jūlija Rīgas sabiedriskajā transportā tiks ieviestas „stundas” biļetes. Rīdzinieka kartes īpašnieki varēs iegādāties vienas stundas biļeti par 1,15 eiro darbdienām un 0,60 eiro brīvdienām. Nerīdzinieki varēs iegādāties stundas biļeti pēc Rīgas satiksmes tarifa – 2,30 eiro.


„Stundas” biļete

Rīdzinieka kartes īpašnieki vienas stundas biļeti darba dienām var iegādāties par 1.15 EUR, strādājošiem pensionāriem šī biļete maksās 0.60 EUR, bet studentiem 0.30 EUR, savukārt vienas stundas biļeti brīvdienām par 0.60 EUR. Turpretī personas, kuru lietošanā nav Rīdzinieka kartes, 1 stundas biļeti var iegādāties par 2.30 EUR un ielādēt to e-talonos.

Iegādājoties šādu biļeti, pasažieris stundas laikā varēs veikt neierobežotu skaitu braucienu ar pārsēšanos. Turklāt pēdējo braucienu pasažieris drīkstēs reģistrēt biļetes derīguma termiņa 59. minūtē un tālāk braukt līdz maršruta galapunktam, neatkarīgi no ceļa ilguma. Tas nozīmē, ka pat tad, ja stunda ir pagājusi, taču autobuss vai trolejbuss vēl nav nokļuvis līdz nepieciešamajai pietruai, izkāpt no transportlīdzekļa nav nepieciešams.

Svarīgi reģistrēt Rīdzinieka karti pie validatora katru reizi, kad tiek mainīts transportlīdzeklis!

Pārsēsties iespējams uz jebkuru transportlīdzekli. No autobusa uz tramvaju, no tramvaja uz trolejbusu.

Minibusos „stundas” biļetes nedarbosies.

Biļete piecām dienām

Tiem pasažieriem, kuri nestrādā katru dienu, ieviests jauns pakalpojums - 5 biļetes 24 stundām, kas izmantojamas 15 dienas. Tās varēs lietot gan piecas diennaktis pēc kārtas, gan jebkādā citādā secībā 15 dienu laikā. 5x24 stundu biļete visos maršrutos, kas izmantojama 15 dienu laikā, Rīdzinieka kartes īpašniekiem izmaksās 15.00 EUR, bet citi interesenti to var iegādāties par 25.00 EUR un ielādēt tikai zilajos e-talonos.

Biļešu reģistrācija jāveic katru reizi, iekāpjot sabiedriskajā transportā. Pēdējās biļetes reģistrācija jāuzsāk 14. dienā, jo 15. dienas pulksten 23:59 biļešu derīguma termiņš beigsies.

Kā iegādāties biļetes ar atlaidi

Svarīgi: izmantot biļetes ar atlaidi var tikai Rīdzinieka kartes īpašnieki. 

Biļeti braucieniem ar atlaidi nevar nopirkt pie vadītāja! Biļetes cena, pērkot pie vadītāja, saglabājas iepriekšējā – 2,00 eiro.

Biļešu iegāde:

  • Rīdzinieka kartes portālā www.ridziniekakarte.lv (Rīdzinieka kartes portālā būs pieejami visi biļešu veidi. Katra biļešu veida cena tiks norādīta atbilstoši Rīdzinieka kartes lietotāja statusam);
  • Biļešu pārdošanas automātos (līdz gada beigām to būs 90);
  • Biļešu tirdzniecības vietās.

Ja braukšanas biļetes iegādāta Rīdzinieka portālā, braucienu ielāde Rīdzinieka kartē tiek veikta pēc e-talona principa, t.i., līdz 48 stundām. Rīdzinieka karte aktivizējas, reģistrējot to validatorā.

Kur un kā iegūt Rīdzinieka karti, kā arī par citiem bonusiem, ko tā var sniegt, varat izlasīt šeit.


Portāls riga.lv apkopojis rīdzinieku jautājumus, kas saistīti ar Rīdzinieka kartes izmantošanu sabiedriskajā transportā.

1.Ko darīt, ja uz Rīdzinieka kartes ir palikuši neizmantoti braucieni, kas maksā 1,15 eiro? Vai tie ir derīgi no 1. jūlija? Vai tos var izmantot kā stundas biļetes?

Atbilde: Visas biļetes, kas iegādātas līdz 1.jūlijam un kurām vēl ir derīguma termiņš (atgādinu, ka ikviena biļete ir derīga 12 mēnešus no tās iegādes brīža), ir derīgas norēķiniem sabiedriskajā transportā kā līdz šim. Gadījumā, ja pasažieris Rīdzinieka kartē ir iegādājies braucienu biļetes un vēlas tās samainīt pret 1 stundas biļetēm, viņam ir jādodas uz kādu no Rīgas satiksmes klientu apkalpošanas centriem, kur to bez maksas izdarīs. Pretējā gadījumā brauciena biļetes tā arī darbosies kā brauciena biļetes.

2.Vai Rīdzinieka kartē var ielādēt vairākus „stundas braucienus” vai katru reizi jāpēr jauna biļete? Kur nopirkt e-talonus, ja pie biļešu iegādes automātiem ir lielas rindas?

Atbilde: 1 stundas biļetes Rīdzinieki varēs iegādāties tādos pašos daudzumos, kā iepriekš brauciena biļetes:

Biļetes veids Cena EUR
1 stundas biļete darba dienām 1.15
2 stundu biļete darba dienām 2.30
4 stundu biļete darba dienām 4.60
5 stundu biļete darba dienām 5.75
10 stundu biļete darba dienām 10.90
20 stundu biļete darba dienām 20.70
50 stundu biļete darba dienām 50.60
1 stundas biļete brīvdienām 0.60
2 stundu biļete brīvdienām 1.20
10 stundu biļete brīvdienām 6.00
5 biļetes 24 stundām visos maršrutos, izmantojamas 15 dienu laikā 15.00

Turklāt visas biļetes var iegādāties ne tikai biļešu automātos, bet arī vairāk nekā 400 biļešu tirdzniecības vietās visā Rīgā un portālā www.ridziniekakarte.lv.

3.Braucieni kartē ielādējas 48 stundu laikā. Kā uzzināt, ka tie ir ielādējušies? Vai tiek nosūtīta īsziņa?

Atbilde: Pērkot biļetes portālā www.ridziniekakarte.lv, tās ielādējas sistēmā tikai tad, kad visi transporta līdzekļi ir pabijuši parkā vai depo un atjaunojuši datus savos karšu lasītājos. 48 stundas ir maksimālais laiks, kas ir noteikts, kad dati tiek atjaunoti un pasažieris, kurš ir iegādājies biļeti internetā, varēs to lietot. Parasti šis laiks ir ne vairāk par 24 stundām (vai nākamā diena), jo visi transporta līdzekļi pa nakti brauc uz depo vai parku. Īsziņas par to, ka biļetes ir ielādētas Rīdzinieka kartē, netiek sūtītas.

4.Ja man pagaidām nav Rīdzinieka kartes, taču personalizētajā e-talonā ir palikuši braucieni, vai tie pazudīs? Vai paliks „parastās” biļetes, kas maksā 1,15 eiro?

Atbilde: Visas biļetes, kas iegādātas līdz 1.jūlijam un kurām vēl ir derīguma termiņš (atgādinu, ka ikviena biļete ir derīga 12 mēnešus no tās iegādes brīža), ir derīgas norēķiniem sabiedriskajā transportā kā līdz šim. Turklāt tāpat, kā līdz šim, tirdzniecībā būs pieejamas braucienu biļetes pa 1,15 eiro, ar kurām varēs norēķināties par vienu braucienu ne tikai tramvajā, trolejbusā un autobusā, bet arī minibusos un nakts satiksmē.

5.Ja Rīdzinieka kartē vienlaicīgi ielādēta mēneša biļete darba dienām un „stundas” biļete – kuru nolasīs validators? Noņems vienu „stundas” braucienu vai reģistrēs braucienu ar mēneša biļeti? Kā validators atpazīst braucienu, par, teiksim, 0,60 eiro?

Atbilde: E-talona lasītājs sabiedriskajā transportā vienmēr paņem to biļešu veidu, kas pasažierim ir visizdevīgākais. Gadījumā, ja pasažierim ir aktīva mēneša biļete un viņš ir iegādājies arī 1 stundas biļeti, tad 1 stundas biļete tiks noņemta tikai tad, kad pasažierim beigsies mēneša biļete.

6.Vai būs īpaša „stundas” biļete studentiem?

Studentiem „stundas” biļete maksās 0,30 eiro.

7.Ja ielādēta gan 5x24, gan "stundas" biļete, kurai būs prioritāte un kā tās labāk ielādēt?

Stundas biļete ir prioritāra pret 5x24h biļeti. Ja būs ielādētas abas, tad pirmā reģistrēsies stundas biļete. Savukārt, ja būs sākta lietot 5x24h biļete un tad tiks ielādēta stundas biļete, stundas biļete reģistrēsies tad, kad būs beigusies 5x24h.