Kā nokļūt līdz Centra sporta kvartālam un kur novietot mašīnu?

14. Septembris, 2017

Sestdien, 16. septembrī, plkst.12.00 ar dažāda veida sportiskām aktivitātēm bērniem un muzikāliem priekšnesumiem notiks Centra sporta kvartāla atklāšanas svētki (bijušais LU stadions Krišjāņa Barona ielā 116a, Rīgā). Jaunā atpūtas vieta (kur nedaudz agrāk tika atklāts bērnu laukums) ar pārsteidzošu dizainu un ergonomiku jau ir izpelnījusies lielu popularitāti. Un rīdzinieki uzdod jautājumu: kā nokļūt līdz centram un kur novietot automašīnu? 


Ar sabiedrisko transportu

Bērnu laukums ir tikai daļa no jaunā Centra sporta kvartāla, kura kopējā teritorija sastāda 4 ha. Bērnu izklaidēm atvēlēti 7000 kvadrātmetri. Šeit uzstādīts daudzveidīgs aprīkojums un elementi, kas paredzēti divu vecumu grupu bērniem – pirmsskolas vecuma bērniem (līdz 7 gadiem) un bērniem no 8 gadu vecuma. Šī vieta atrodas starp Kr. Barona, A. Čaka, Tallinas un Ērgļu ielām. Tāpēc nokļūt šeit iespējams dažādos veidos.

Piemēram, ar tramvaju (Nr. 1,3,6,11) – tas ir, tieši no Imantas, Juglas un Mežaparka. Izkāpt nepieciešams pieturā “Sporta nams “Daugava”” vai “Tallinas iela”. No centra šis maršruts aizņems tikai 10 minūtes, bet no pieturas ar kājām jāiet vēl dažas minūtes.

Tāpat iespējams aizbraukt ar autobusiem. Piemēram, 21. autobusu, kas kursē starp Imantu un Juglu (līdz pieturai “Tallinas iela”), ar 40. autobusu – no Ziepniekkalna (arī Tallinas ielas pietura) vēl viens variants ir doties 3. autobusu, kas savieno Pļavniekus un Bolderāju – Daugavgrīvu. Būs piemērotie arī 14., 16. un 6. autobusi. Bet jāatzīmē, ka šie autobusi apstājas Tallinas un Brīvības ielu krustojumā, tāpēc līdz galamērķim būs nepieciešams vēl vienu kvartālu noiet kājām.

Savukārt ar 5. un 47. autobusiem līdz Tallinas ielai iespējams doties pa A. Čaka ielu. Šis maršruts ir tuvāk. Un tas ir pieejams Mežciema un Šķirotavas iedzīvotājiem. Tāpat pa A. Čaka ielu iespējams doties no Purvciema un Mežciema ar 18. vai 23. trolejbusu.

Cauri pašai Tallinas ielai reti, bet kursē 5. trolejbuss (pietura – Kr. Barona iela). Tā galapunkts ir P. Stradiņa slimnīca.

Atzīmējam, ka bērniem brauciens sabiedriskajā transportā ir bezmaksas.

Ar savu automašīnu

Ērgļu ielā un Krišjāņa Barona ielā ir Rīgas satiksmes maksas autostāvvietas. Visa informācija par autostāvvietām ielu malās, kuras apkalpo Rīgas satiksme, ir ievietota Rīgas satiksmes mājas lapā www.rigassatiksme.lv sadaļā Autostāvvietu pakalpojumi.

Atverot šo sadaļu, parādās karte, kurā visa Rīga ir sadalīta zonās, savukārt uz katras ielas ir līnijas, kuras norāda, kuros ielas posmos ir iekārtotas Rīgas satiksmes autostāvvietas. Šo karti droši var izmantot, jo šeit ievietotā informācija tiek pastāvīgi atjaunota un ir korekta.

Kā redzams kartē, Kr. Barona ielā no Matīsa ielas līdz Pērnavas ielai ir vairākos posmos ierīkotas autostāvvietas, kuras iedalītas C zonā. Šajā zonā pirmās stundas maksa ir 1.50 eiro (ar Rīdzinieka karti – 1.20 eiro), bet katras nākamās stundas maksa – 2.00 eiro (ar Rīdzinieka karti – 1,60 eiro). Minimālā maksa – 0.40 eiro. Darba laiks: darba dienās 8.00 – 20.00, sestdienās 9.00 – 17.00.

Tāpat transporta līdzekli ir iespējams novietot jebkur bērnu laukuma tuvumā, kur to pieļauj ceļu satiksmes noteikumi.

Jāsaprot, ka laukums atrodas pilsētas centrā, ar jau attīstītu infrastruktūru un ēkām, komunikācijām. Un izveidot atsevišķu bezmaksas autostāvvietu nav iespējams vietas trūkuma dēļ. Arī rekonstruējamā stadiona teritorija būs aizņemta – tur tiks izveidots futbola laukums, basketbola, volejbola laukumi un citi.