Kā līdz 1. septembrim saņemt medicīnisko karti bērnam?

28. Jūlijs, 2017

Bērnam pirmo reizi dodoties uz bērnudārzu vai skolu, vecāki saskaras ar ļoti nopietnu problēmu: kā īsā laika posmā iziet visas veselības pārbaudes pie vairākiem ārstiem un nodot visas analīzes? Tiem, kas to nav paspējuši izdarīt savlaicīgi vai aizņemtības dēļ nespēj sagaidīt pierakstu kvotu ietvaros, Rīgas veselības centra filiālē „Imanta” uzsākta jauna programma – „Veselības sertifikāts izglītības iestādei”.


Rīgas veselības centra filiālē “Imanta” ir uzsākta jauna programma – „Veselības sertifikāts izglītības iestādei”, kas domāta bērniem, kuri pirmo reizi uzsāk skolas vai pirmsskolas (bērnudārza) gaitas un kuriem, atbilstoši normatīvo aktu prasībām jāveic padziļināta veselības pārbaude un mācību iestādē jāiesniedz medicīniskā karte – izziņa nr. 026/u par veselības stāvokli.

Ja vecāki vasaras darbu vai atpūtas aizņemtībā nav padomājuši vai atcerējušies par šo obligāto prasību, tad šī ir lieliska iespēja ne tikai šo izziņu nokārtot, bet arī pārliecināties, vai bērns ir patiesi vesels un gatavs skolas vai bērnudārzam gaitām.

Programmas ietvaros bērni iziet konsultāciju un apskati pie ģimenes ārsta, vispārēju veselības pārbaudi. Ārsts veic vakcinācijas datu pārbaudi un sniedz slēdzienu par veselības stāvokli. Tāpat bērnam pienākas konsultācijas arī pie citiem speciālistiem - Acu ārsta, zobārsta, neirologa, otolaringologa (pārbauda dzirdes un citas funkcijas), logopēda/ audiologopēda (novērtē valodas attīstību – skaņu izrunas, vārdu krājumu un valodas sapratni), fizioterapeita (novērtē fizisko attīstību, stāju, koordināciju, izturību). Speciālisti sniedz savas rekomendācijas (piemēram, vai bērnam nav nepieciešamas brilles, kurā solā labāk sēdēt, vai bērns tiks galā ar slodzi) un dos slēdzienu par veselības stāvokli.

Atzīmējam, ka izziņa nr. 026/u ir obligāts priekšnosacījums bērnudārza un skolas gaitu uzsākšanai

Vēršam jūsu uzmanību, ka tas ir maksas pakalpojums. Ar cenrādi var iepazīties portālā www.rigasveseliba.lv.

Foto: Nora Krevņeva

Veikt pārbaudi var Rīgas veselības centra filiālē „Imanta” (adrese - Imantas 8. līnija 1/k.1). Sev līdzi obligāti jāņem Bērnu pavadošā vecāka (aizbildņa) pase vai eID karte, bērna dzimšanas apliecība, bērna potēšanas pase vai ārstniecības personas izsniegta informācija par vakcināciju. Pierakstīšanās un papildus informācija pa tālruņiem 20007024 un 29724482.

Paziņojums par mājaslapas www.riga.lv sīkdatnēm ar norādēm uz mājaslapas sadaļu par sīkdatnēm, to pielietojumu un piekrišanas / piekrišanas atsaukšanas norādēm

Šīs mājaslapas pārzinis ir nodibinājums “Riga.lv”. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit.

Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.

Uzzināt vairāk