Kā kļūt par brīvprātīgo patversmē “Ulubele”?

23. Oktobris, 2018

Sestdienās plkst. 12.00 dzīvnieku patversme “Ulubele” ver durvis jauniem brīvprātīgajiem. Tieši šajā laikā ikviens interesents, kas sasniedzis vismaz 14 gadu vecumu, var noklausīties instruktāžu un papildināt patversmes brīvprātīgo rindas. Saņemt brīvprātīgā sertifikātu var kopā ar ģimeni vai draugiem, lai lietderīgi pavadītu brīvdienu svaigā gaisā, padarot patversmes iemītnieku dzīvi saldāku. Pastāstām visu, kas jāzina, lai kļūtu par patversmes brīvprātīgo.


Dzīvnieku patversme “Ulubele” atrodas Līčos, pusstundas brauciena attālumā no pilsētas centra, ja uz turieni dodaties ar automašīnu.

Patversme ir mājas vairāk kā 600 dzīvniekiem: galvenokārt tie ir suņi un kaķi, taču pajumte netiek atteikta arī citiem nelaimē nonākušiem mājdzīvniekiem – trušiem, degu, fretkām, un citiem.

Galvenais “Ulubeles” princips – katram dzīvniekam, neatkarīgi no vecuma, veselības stāvokļa vai rakstura, ir tiesības uz dzīvību. Tas nozīmē, ka dzīvnieki patversmē netiek iemidzināti, ja pēc divām nedēļām (tik ilgu laiku pašvaldība finansē viena dzīvnieka uzturēšanu) viņi neatrod jaunas mājas.

Tieši tāpēc patversmes darbība ir atkarīga no nevienaldzīgu cilvēku atbalsta! Tas ir gan materiālais atbalsts (naudas pārskaitījumi, ziedojumi dzīvnieku pārtikas, mājiņu, rotaļlietu, medikamentu un dažādu materiālu veidā), gan atbalsts, ko var sniegt ikviens: brīvprātīgo darbs patversmē. Brīvprātīgie patversmei ir nepieciešami jo īpaši, jo, neatkarīgi no gadalaika, visiem 600 patversmes iemītniekiem ir nepieciešama uzmanība, rūpes un cilvēcisks siltums. Ar to visu patversmes darbinieki vieni tikt galā nevar, tāpēc katru sestdienu patversmes komandai var pievienoties ikviens.

Pastāstām, kā notiek šis process

Nokļūt līdz “Ulubelei” nav grūti. Patversmes adrese: Ozolaine, Līči, Stopiņu novads, LV-2118. Nokļūt līdz patversmei var gan ar mašīnu, gan ar sabiedrisko transportu – autobusiem nr. 6829, 6830, 6931, 6835. Pietura – “Ceļu meistars”. Uz ceļa ir īpaša norāde - “Dzīvnieku patversme “Ulubele””, no pieturas līdz patversmei, ejot kājām, ir mazāk kā kilometrs. Sev līdzi var ņemt lietas, kuras esat gatavi ziedot patversmei: tā var būt veikalā pirkta dzīvnieku pārtika, pavadas suņiem, cienasti un rotaļlietas, kā arī nevajadzīgas drēbes, dvieļi un citi dabīgi audumi, makulatūra – veci žurnāli, avīzes un papīri -, kā arī matrači, dīvāni un paklājiņi. Atvestās dāvanas atstājam “Lielajā dāvanu kastē”. 

Foto: Riga.lv

Sestdienās patversmē ir jo īpaši dzīvīgi. No paša rīta sāk pulcēties gan topošie brīvprātīgie, kuri ieradušies uz instruktāžu plkst. 12.00, gan tie, kuri sertifikātus ir ieguvuši jau iepriekš un ir ieradušies agrāk, lai pastaigās ar četrkājaiņiem dotos pēc iespējas ātrāk. Staidzināt suņus var no 14 gadu vecuma, taču vecāki bērnus var ņemt sev līdzi, lai parādītu, kā darbojas patversme un pastaigātu ar suņiem kopā. 

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Plkst. 12.00 sākas instruktāža. Šeit dalībniekiem pastāstīs pat patversmi “Ulubele” un tās iemītniekiem, par to, kas ir brīvprātīgo darbs patversmē, kā arī pastāstīs par iekšējiem kārtības noteikumiem un to, kas jāzina, pirms rokās ņemt pavadu.

Foto: Riga.lv

Ikviens, kurš vēlas saņemt brīvprātīgā sertifikātu, paraksta līgumu: šeit, bez pamatinformācijas, dalībnieki norāda, kā var palīdzēt patversmei un cik bieži ir gatavi ierasties uz pastaigām. 

Foto: Riga.lv

Kad līgumi ir parakstīti, instruktāžas dalībnieki dodas ekskursijā pa patversmes teritoriju. No malas tā var šķist neliela, taču patiesībā brīvprātīgie ar dzīvniekiem dodas dziļi mežā. Ekskursijas laikā dalībnieki iepazīstas ar dažiem patversmes iemītniekiem, kuri ar ziņkārību izpēta jaunos viesus. 

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Dalībnieki izstaigā apli pa patversmi un atgriežas. Tad nedaudz jāuzgaida, līdz tiks izgatavoti dzeltenie personalizētie sertifikāti. Tie būs jāņem līdzi ikreiz, kad dosities pastaigā – bez informācijas par brīvprātīgo uz sertifikāta atrodami arī telefona numuri, uz kuriem zvanīt, ja pastaigas laikā kaut kas ir noticis ne tā, kā tam vajadzētu. 

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Tagad varat doties savā pirmajā pastaigā! Suni katram brīvprātīgajam piemeklē patversmes darbinieki, lai pastaigās regulāri būtu devies ikviens suns. Dzīvnieki tiek piemeklēti pēc izmēra un temperamenta, tādējādi vecāka gadagājuma cilvēki var mērenā tempā izstaidzināt mierīgākus suņus, bet enerģiskākie un spēcīgākie dzīvnieki tiek piešķirti brīvprātīgajiem, kuri ir atbilstošā fiziskajā formā. Staigāt ar suni var kā minimums pusstundu, taču to var darīt arī ilgāk – bieži vien paši dzīvnieki nosaka, kad viņi vēlas atgriezties. Fotogrāfijā pastaigā dodas Grāfs, kurš cītīgi izpēta apkārtni, bet pēc pusstundas devies atpakaļ, patversmes virzienā.

Foto: Riga.lv

Vienas dienas laikā var doties pastaigās ar vairākiem suņiem, ierobežojumu nav. Pastaigas norit katru dienu, no plkst. 11.00 līdz 15.00. Patversmē ir arī citi darbi, piemēram, voljēru uzkopšana, savukārt rudenī vienmēr aktuāla ir lapu grābšana.

Sīkāka informācija par patversmi – portālā ulubele.org, zvanot pa tālruni 20203333, vai rakstot uz e-pastu ulubele@ulubele.org. Darba laiks apmeklētājiem: 10.00-17.00.

Foto: Riga.lv