Kā karstumu pārcieš pilsētas apstādījumi?

25. Jūlijs, 2018

Karstā un sausā laikā grūti klājas ne tikai cilvēkiem un dzīvniekiem, bet arī augiem. Pašvaldības uzņēmums "Rīgas meži" pastāsta, kā šajās karstajās dienās parūpēties par pilsētas apstādījumiem.


Darba ir daudz: jālaista arī zālieni, jaunstādītie koki un krūmi, un jāmitrina grants gājēju celiņi, piemēram Nacionālās Operas un baleta skvērā, lai mazāk putekļu. Ziedu dobes tiek laistītas agri no rīta, jo puķēm spožajā saulē saslapināties nepatīk. Un, protams, jārūpējas par pašiem ziedu kopējiem, jo cilvēkiem karstā laikā grūti strādāt fizisku darbu.

Prioritāri tiek laistītas vasaras puķu dobes un ziemcietes, lai tās neaizietu bojā un nezaudētu savu krāšņumu.

Vienlaikus jāuzsver, ka karsts un sutīgs laiks, kad paretam uzlīst, lai gan cilvēkam mazāk komfortabls, ziediem un augiem patīk labāk nekā vēsāks, bet ļoti sauss gaiss, kāds bija šogad maijā un jūnija pirmajā pusē.

Tad gan bija jāizmanto visi cilvēku un ūdens resursi, lai tikko stādītie ziedi, koki un krūmi izturētu silto un ļoti sauso gaisu.

Savukārt attiecībā uz mežiem viennozīmīgi var apgalvot, ka tik ugunsbīstamā stāvoklī meži un purvi sen nav nonākuši. Valsts meža dienests (VMD) ir noteicis meža ugunsnedrošo laikposmu visā valsts teritorijā jau sākot ar 27.aprīli. Mežos ugunsbīstamība ir tik liela, ka tajos nedrīkst pat iebraukt ar transportlīdzekļiem, jo viena dzirkstele var novest pie ugunsgrēka.

Mežs var aizdegties arī nomestas stikla pudeles vai cigaretes izdedža dēļ. Sīkāk par drošības noteikumiem mežos lasiet šeit.

Ja ugunsgrēks mežā jau ir sācies, nodzēst to ir ļoti grūti. Visbiežāk ugunsgrēka iemesls ir cilvēka neuzmanīga apiešanās ar uguni, tāpēc pret dabas bagātībām jābūt ļoti atbildīgiem.