Kā kādas mājas iedzīvotāji nejauši atteicās no iekškvartāla ceļa remonta

24. Jūlijs, 2018

Šovasar Rīgas dome turpina plānveidā remontēt iekškvartālu ceļus dažādās Rīgas apkaimēs. Pašlaik savu kārtu sagaidījuši izbraukāti piebraucamie ceļi, kas ved pie mājām Veldres ielā 7,9 un 11. Taču galu galā jauna braucamā daļa un trotuāri tika izbūvēti tikai pie vienas mājas – Veldres ielas 11. Šis ir stāsts par to, kā nejauši nepalaist garām iedzīvotājiem piedāvāto bezmaksas teritorijas labiekārtošanu pie savas mājas.


Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijā pastāstīja, ka šāds precedents viņu praksē noticis pirmo reizi. Katru gadu tiek izveidots saraksts ar adresēm, kurās Rīgas dome veic plānveida remontdarbus iekškvartālu teritorijās.

Par pašvaldības līdzekļiem primāri tiek remontēti pašvaldības valdījumā esošie piebraucamie ceļi, kas ir publiski pieejami, vai koplietošanas piebraucamie ceļi, kam ir servitūta statuss, kas ir reģistrēts zemesgrāmatā, pie nosacījuma, ja tam piekrīt zemes īpašnieks, kas var būt gan daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieki gan citas juridiskas vai fiziskas personas.  

Svarīgs nosacījums ir, lai attiecīgās mājas apsaimniekotājs pirms seguma remonta sakārtotu lietus ūdens kanalizācijas sistēmu.

Ir noteikti nosacījumi, saskaņā ar kuriem pagalms var iekļūt šajā sarakstā (sīkāk par tiem varat izlasīt šeit) Tālāk seko šāda kārtība: saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likuma 20. pantu, vairākus mēnešus pirms remontdarbu veikšanas mājas iedzīvotājiem (dzīvokļu īpašniekiem!) ir jānobalso "par" vai "pret" daudzdzīvokļu mājas iekškvartāla labiekārtošanas darbiem. Parasti iedzīvotāju vēlmes tiek noskaidrotas ar anketēšanas palīdzību: katrs dzīvokļa īpašnieks savā pastkastē no apsaimniekošanas uzņēmuma vai mājas iedzīvotāju biedrības saņem paziņojumu ar lūgumu nobalsot “par” vai “pret” lēmumu par remontu.

Mājas apsaimniekotājs aptaujas anketā  norāda, ka plānotos remontdarbus paredzēts veikt par Rīgas domes līdzekļiem.

Ja iedzīvotājs anketu ignorē, tad viņš automātiski balso “pret”.

Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas pārstāvis Madars Petrovs skaidro: “Mēs nevaram veikt remontdarbus īpašumā, kas nepieder pašvaldībai, bez īpašnieku piekrišanas. Šajā gadījumā zeme ir daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieku un privātpersonu kopīpašums. Situācijā ar trim mājām Veldres ielā 7,9 un 11 vēstules māju iedzīvotājiem apsaimniekošanas uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks” izsūtījis jau šā gada janvārī. Pēc aptaujas rezultātiem tikai viena māja ar balsu pārākumu bija teikusi “jā” mājas piebraucamā ceļa remontam (aizpildītās anketas bija jāiemet pasta kastē, kas paredzēta ūdens skaitītāju rādījumu nodošanai). Pēc saņemtās informācijas no māju apsaimniekotāja pārējo māju iedzīvotāji bija anketu vai nu ignorējuši, vai bijuši arī tādi, kuri balsojuši “pret”.

Jāatzīmē, ka mājās, kas balsojušas "pret" iekškvartāla piebraucamā ceļa remontu, veikta atkārtota aptauja, kurā uzrādīts tāds pats rezultāts.

Tā rezultātā bruģa ieklāšanas darbi pašlaik tika veikti tikai pie vienas mājas – Veldres ielā 11. Pārējo divu māju iedzīvotāji, pārbaudot plānoto remontdarbu sarakstu, sacēluši trauksmi un steidzamā kārtā vāca kaimiņu parakstus, lai bruģis tiktu ieklāts arī pie viņu mājām.

“Rīgas namu pārvaldnieks” un Rīgas Ziemeļu izpilddirekcija bijuši pretimnākoši abām mājām un palīdzēja sarīkot ārpus kārtas aptaujas, lai remontdarbi tiktu veikti jau šogad.

Tātad, neliela instrukcija tām mājām, kuras sagaida iekškvartāla piebraucamā ceļa remonts:

 1. Pārliecinieties, vai patiešām ceļš pie jūsu mājas tiks remontēts šogad.
 2. Ja remontdarbi nav plānoti, uzziniet, kā tos iespējams iniciēt pie savas mājas apsaimniekotāja (vai ir visi iepriekšminētie nosacījumi), lai grieztos sava apsaimniekotāja un/vai konkrētā rajona/priekšpilsētas izpilddirekcijā.
  Rīgas Austrumu izpilddirekcija - Daugavpils iela 31, 67013500, ia@riga.lv
  Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcija -  Eduarda Smiļģa iela 46, 67012283,  ip@riga.lv  
  Rīgas Ziemeļu izpilddirekcija - Rūpniecības iela 21, 67026602, iz@riga.lv
 3. Pārbaudiet pastkasti! Ceļa remontdarbu anketa tiek izsūtīta pāris mēnešus pirms darbu veikšanas. Visbiežāk tas notiek pavasarī, jo remontdarbi tiek veikti vasarā.
 4. Ja esat dzīvokļa īpašnieks, balsojiet “par” vai “pret” remontu un iemetiet aptaujas lapu norādītajā vietā.
 5. Ja ceļš ir iekļauts remontdarbu sarakstā, bet vēstule nav piegādāta, interesējieties pie nama apsaimniekošanas uzņēmuma par to , kad šādu aptauju ir plānots veikt.
 6. Ja zeme nepieder dzīvokļu īpašniekiem (pieder pašvaldībai), aptauja nav nepieciešama.

Kuri iekšvkartālu ceļi jau ir saremontēti? (FOTO)