Kā izskatās jaunā puķu dobe ar tulpēm pie Brīvības pieminekļa

19. Oktobris, 2017

Trešdien, 18. oktobrī, Rīgas pašvaldības uzņēmuma «Dārzi un parki» darbinieki sāka stādīt puķu sīpolus dobē «Ziedošais Simtgades pavasaris» pie Brīvības pieminekļa. Dobes izveide ir Latvijas simtgadei veltīta iecere, kas taps uzņēmuma SIA «Onava» vadībā, sadarbojoties ar SIA «Rīgas meži» un Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamentu.


Pēc idejas autora SIA “Onava” iniciatīvas topošais un “Rīgas meži” daļas “Dārzi un parki” dārznieku īstenotais Latvijas dārznieku grupas dāvinājums Latvijas valsts simtgadē paredz veidot sīpolpuķu dobi 620 m2 platībā, kurā šoruden tiek stādīti 94 000 tulpju un muskaru sīpoli. Dobe uzziedēs 2018.gada pavasarī.

Brīvības pieminekļa kreisajā pusē sīpopuķes veidos rozā krāsas tulpju uzrakstu “ES  LATVIJU” uz zilas krāsas muskaru “Blue magic” fona, sirds formu veidojot no 1200 tulpju šķirnes “Latvija” ziediem.

Bet pieminekļa labajā pusē viļņosies Latvijas karogs, kuru veidos triumfa grupas tulpes “Pallada” un “White dream” attiecīgi karmīnsarkanā un baltā krāsā.

Foto: Riga.lv

Tulpju šķirne “Latvija” ir veidota kā Nīderlandes dāvana Latvijai par godu pirmajai Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā, kā arī izceļot draudzības saites starp divām valstīm – Latviju un Nīderlandi. Oficiāli kā jauna tulpju šķirne reģistrēta 2015. gada 23. aprīlī. Triumfa grupas tulpes “Latvija” augstums ir ap 40 cm, ziedkāts un lapas stingras, zied intensīvi sarkanā krāsā maija pirmajā dekādē, kas sakrīt ar Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienu 4.maijā.

Foto: Riga.lv

Ideja par jaunas tulpju šķirnes veidošanu pieder Nīderlandes vēstniekam Latvijā Henkam van den Dūlam, kurš šīs dāvanas izveidi uzticēja pasaulē slavenam un godājamam Nīderlandes uzņēmumam JUB. Arī dobes projekta autors ir Nīderlandes ainavu arhitekts Jans J.Guldemonds.

Foto: Riga.lv

Pagājušajā nedēļā veikta vasaras ziedu stādījumu izņemšana, plānotās dobes kontūras nospraušana dabā, dobes gultnes rakšana un pildīšana ar auglīgo augsni un bagātināto kūdru, kā arī paklājzāliena ieklāšana pie dobes.