Kā brīvdienās braukt sabiedriskajā transportā par 60 centiem?

29. Oktobris, 2018

Atgādinām, ka Rīdzinieka kartes īpašnieki, izmantojot stundas biļetes, var braukt ar sabiedrisko transportu daudz izdevīgāk, nekā pārējie pasažieri. 


Kas ir stundas biļete?

Vienu stundas biļeti var izmantot vienu stundu, vairākkārt iekāpjot jebkurā tramvaja, trolejbusa, autobusa vai minibusa maršrutā (katru reizi iekāpjot jaunā transporta līdzeklī, biļete ir jāreģistrē). Pēdējo vienas stundas biļetes reģistrāciju varat veikt 59.minūtē no pirmās reģistrācijas brīža un braukt līdz galapunktam. Gadījumā, ja stundas biļete beigusies, kāpjot nākamajā transportā, jāreģistrē jauna stundas biļete – to var izdarīt, ja e-talonā ielādētas divas vai vairākas stundas biļetes (pieejamas 1, 2, 4, 5, 10, 20 un 50 stundas biļetes).

Kur stundas biļetes ir derīgas?

    Derīgas "Rīgas satiksmes" apkalpotajos maršrutos (autobusos, tramvajos, trolejbusos) un minibusos (ne ekspresbusos!);
    jāizlieto 12 mēnešu laikā kopš iegādes, izņemot gadījumus, ja mainās tarifs un tiek noteikts pārejas periods;
    biļešu izmantošanas kārtību un noteikumus skatīt šeit.


Kā atšķiras cenas par stundas biļeti Rīdzinieka kartes īpašniekiem?

1 stundas biļete maksā 2,30 eiro (ar Rīdzinieka karti - 1,15). Tāpat ir iespēja ielādēt biļetes 2, 4, 5, 10, 20 un 50 stundām. Vēl viens piemērs: 5 biļetes 24 stundām visiem maršrutiem, kas izmantojamas 15 dienu laikā, parasti maksā 25 eiro, bet Rīdzinieka kartes īpašniekiem - 15 eiro. Izdevīga cena, ielādējot braucienus "zilajā kartiņā", ir arī brīvdienām. 1 brīvdienu stundas biļete Rīdzinieka kartes īpašniekiem izmaksā 0,60 eiro, 2 stundas biļetes - 1,20 eiro, bet 10 stundām brīvdienās - 6 eiro.
Svarīgi: atlaide darbojas tikai tādā gadījumā, ja braucieni ir ielādēti Rīdzinieka kartē. Atlaides aktivizējas tikai tad, ja e-talonā nav ielādēti citi biļešu veidi.