Juglā pēc avārijas izraisīšanas aizturēts dzērājšoferis 2,89 promiļu reibumā

6. Novembris, 2018

3. novembrī neilgi pirms pulksten 19.00 Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki, patrulējot Juglas apkaimē, ievēroja Murjāņu un Kvēles ielu krustojumā tikko notikušu divu automašīnu sadursmi.


Policisti apturēja operatīvo transportlīdzekli un devās uz notikuma vietu. Tieši tobrīd no “Mazda” markas automašīnas, kas bija ietriekusies priekšā stāvošajā “Volvo” markas transportlīdzeklī, izkāpa autovadītājs. Jau pirmo sarunas minūšu laikā likumsargi no avārijas izraisītāja sajuta spēcīgu alkoholam raksturīgo smaku. Tikmēr otrs šoferis apskatīja savai automašīnai nodarītos bojājumus.

Rīgas pašvaldības policisti aizturēja manāmi iereibušo autovadītāju. Vienlaikus uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policija.

Transportlīdzekļu datu pārbaudes laikā atklājās, ka “Mazda” markas automašīnai nav iegādāta OCTA.

Savukārt pārrunu laikā manāmi iereibušais autovadītājs atklāja, ka viņam nemaz neesot autovadīšanas tiesību. Tomēr, neskatoties uz to, viņš likumsargiem izteica pretenzijas, ka viņa aizturēšana esot nepamatota, jo pēc viņa domām ikviens šoferis reizi mūžā ir sēdies pie automašīnas stūres alkohola reibumā.

Drīz pēc tam notikuma vietā ieradās Valsts policijas darbinieki, kuri aizturētajam autovadītājam veica alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņš ir 2,89 promiļu reibumā.

Pēc Valsts policijas darbinieku lūguma aizturētais nogādāts tuvākajā Valsts policijas telpās turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

*Attēls no notikuma vietas