Jaunumi: bezmaksas braukšana 4. maijā un atvieglojumi ģimenēm, mediķiem un pensionāriem

4. Aprīlis, 2017

Turpmāk visi iedzīvotāji Rīgas sabiedrisko transportu bez maksa varēs izmantot arī 4.maijā, LR Neatkarības atjaunošanas dienā. To paredz Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas šodien akceptētie grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos par braukšanas maksas atvieglojumiem pilsētas sabiedriskajā transportā.


Kā zināms, Rīgas sabiedrisko transportu visi iedzīvotāji bez maksas var izmantot 18. novembrī, gadumijā, Jāņos, kā arī Rīgas pilsētas svētku laikā augustā. Tagad šis saraksts tiks papildināts ar 4. maiju.

Saistošo noteikumu grozījumu projekts, kas vēl jāapstiprina domes sēdē, paredz arī, ka turpmāk sabiedrisko transportu bez maksas varēs izmanto nestrādājošie izdienas pensionāri, uz kuriem minētie atvieglojumi līdz šim neattiecās.

Deputāti arī akceptēja priekšlikumu, kas turpmāk ļaus atvieglojumu sabiedriskajā transportā saņemt abiem daudzbērnu ģimenes vecākiem, nevis vienam, kā tas bija iepriekš.

Pēc komitejas vadītāja ierosinājuma atvieglojumus sabiedriskajā transporta saņems arī mediķi, kuri strādā Rīgas pašvaldības veselības aprūpes kapitālsabiedrībās un kuru nedēļas darba laiks ir vismaz 20 stundas.