Jauns dvēselē: Rīgas Centrāltirgus turpina attīstīties!

15. Novembris, 2016

Rīgas Centrāltirgus tūristu programmās ir viena no vietām, kas mūsu pilsētā jāredz pavisam noteikti. Un tas tā nav tāpat vien! Vēl 20. gadsimta sākumā šeit plānots organizēt tirgus laukumu, taču plānos iejaucies Pirmais pasaules karš un šis jautājums atlikts līdz 1922. gadam. Savukārt oficiālā tirgus atklāšana noritēja 1930. gada rudenī. Tāpēc šajā sezonā Rīgas tirgus atzīmē savu 90. dzimšanas dienu.


Art – deco, jūgendstils un neoklasicismu iespējams sastapt ne tikai galvaspilsētas „vēstniecību” rajonā, bet arī šeit, Rīgas Centrāltirgus laukumos. Un, protams, galvenais šī arhitektūras pieminekļa prieks un lepnums (no 1983. gada tirgus tiek uzskatīts par arhitektūras pieminekli) ir angāri, kas saglabājušies kopš laika, kad tajos stāvējuši vācu gaisa kuģi – cepelīni.

Starp citu, no pagājušā gadsimta 30-tajiem gadiem tieši šeit iepirkušies turīgie saimnieki, savukārt parastie ļaudis iepirkušies vecajā tirgus laukumā pie Daugavas. Tagad, par laimi, šeit tiek gaidīts ikkatrs, savukārt tirgus mārketinga nodaļa pastāstījusi, ar ko paviljoni iepriecinās pircējus tuvākajā laikā:

  1. Tuvākajā laikā noslēgsies Nēģu laukuma rekonstrukcijas pirmā daļa – tā ir telpa starp gaļas paviljonu un administrācijas ēku. 
  2. Noslēgumam tuvojas uz restaurāciju slēgtā Gastronomijas paviljona metāla konstrukcijas atjaunošanas darbi. 
  3. Zivju paviljonā pašlaik ir Baltijas savvaļas lašu ikru laiks 
  4. Sākušies pilsētas kanāla krastmalas rekonstrukcijas projekta darbi starp Centrāltirgu un autoostu. 
  5. Festivāla „Staro Rīga” ietvaros Sakņu paviljonā tiks demonstrēta 3D projekcija „Mazais šefpavārs” – animēta kulināra uzjautrinošie piedzīvojumi. 
  6. decembrī Centrāltirgus iegūs savu apsardzes struktūrvienību, kas ļaus ciešāk uzraudzīt situāciju tirgus teritorijā.
  7. Visbeidzot, Ziemassvētki vairs nav aiz kalniem! Taču par svētku programmu mēs pastāstīsim nedaudz vēlāk – lai pagaidām saglabājas intriga!