Jauni atvieglojumu saņēmēji: kā saņemt atlaidi braucieniem sabiedriskajā transportā

21. Aprīlis, 2017

Kā izdienas pensionāriem, medicīnas darbiniekiem un daudzbērnu ģimeņu vecākiem saņemt atvieglojumus par braukšanu sabiedriskajā transportā? Portāls Riga.lv ir sagatavojis noderīgu instrukciju.


Saskaņā ar grozījumiem Rīgas pilsētas pašvaldības saistošajos noteikumos nr.89 “Par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā” no 21.aprīļa pieteikties atlaidēm var Rīgas izdienas pensionāri un ārstniecības procesā iesaistītās personas, kuras strādā Rīgas pašvaldības veselības aprūpes kapitālsabiedrībās un kuru nedēļas darba laiks ir vismaz 20 stundas. Jānorāda, ka atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā no maija varēs izmantot izdienas pensionāri un mediķi.  Savukārt abu daudzbērnu ģimeņu vecākiem atlaides tiks piešķirtas no augusta (pašlaik atvieglojumus par braukšanu sabiedriskajā transportā varēja saņemt tikai viens no daudzbērnu ģimenes vecākiem).

Kā saņemt atlaides?

Lai saņemtu atlaides, vispirms nepieciešams saņemt personalizēto e-talonu vai Rīdzinieka karti. To var izdarīt jebkurā “Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centrā, kuru atrašanās vietas un darba laikus var skatīt šeit.

“Rīgas satiksme” atgādina, ka pieteikties vizītei klientu apkalpošanas centram var “Rīgas satiksmes” mājas lapā šeit vai pa tālruni 80001919.

Izdienas pensionāri pieteikties atlaidei var no 21.aprīļa “Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centros, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu un izdienas pensionāra apliecību. Nestrādājošiem izdienas pensionāriem papildus klientu apkalpošanas centrā ir jāiesniedz VSAA izziņa, kurā ir apliecinājums tam, ka minētā persona nestrādā.

Ārstniecības procesā iesaistītās personas, kuras strādā Rīgas pilsētas pašvaldības veselības aprūpes kapitālsabiedrībās un kuru nedēļas darba laiks ir vismaz 20 stundas, sākotnēji savā darba vietā apliecina, ka vēlas saņemt atlaidi. Pēc tam minētās personas var doties uz “Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centru, lai individuāli pieteiktos atlaides saņemšanai, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu.

Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušie abi daudzbērnu ģimenes vecāki, kuri aprūpē trīs līdz piecus bērnus, braukšanas maksas atvieglojumus varēs saņemt šī gada augustā.

Sīkāk par to, kam un kādi atvieglojumi pienākas, varat uzzināt mūsu materiālos:

Mediķi un daudzbērnu ģimeņu vecāki saņems atvieglojumus braucieniem Rīgas sabiedriskajā transportā

Kad izdienas pensionāri varēs izmantot sabiedrisko transportu bezmaksas?

Precīzas biļešu cenas jaunajām atlaižu kategorijām tiks publicētas “Rīgas satiksmes” mājas lapā www.rigassatiksme.lv .