Jaungads 11. novembra krastmalā: pasākumu programma

27. Decembris, 2017

Rīdzinieki un pilsētas viesi laipni gaidīti Jaunā gada sagaidīšanas pasākumā 11. novembra krastmalā, kas risināsies no 31. decembra plkst. 21.00 līdz 1. janvāra plkst. 3.00. Sagaidot Latvijas valsts jubilejas gadu, pasākuma apmeklētāji varēs baudīt koncertprogrammu „100 dziesmas līdz simtgadei”, vērot svētku uguņošanu, apmeklēt krastmalā izvietotās tirdzniecības vietas un kopā ar saviem draugiem un ģimeni svinēt svētkus. Sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas.


Jau no plkst. 21.00 krastmalā darbosies tirdzniecības vietas un par muzikālu noskaņu gādās dīdžejs Roberts Lejasmeijers. No plkst. 22.00 pasākuma apmeklētāji varēs klausīties koncertprogrammu „100 dziesmas līdz simtgadei”, kas īpaši veidota, sagaidot Latvijas valsts jubilejas gadu. Tajā dziedās Aija Vītoliņa, Aija Andrejeva, Normunds Rutulis, Daumants Kalniņš, Ivo Grīsniņš-Grīslis un muzicēs grupa „MC orķestris”. Tieši gadu mijā sāksies muzikāls uguņošanas priekšnesums, kuru pavadīs operdziedātājas Sonoras Vaices, vijolnieka Raimonda Ozola, grupas „Latvian Voices”, dūdu un bungu grupas „Auļi”, dīdžeja Monstas, hiphopa mākslinieka Reika un Kristapa Krievkalna muzikāli mākslinieciskais sniegums. Pēc svētku uguņošanas svinības turpināsies kopā ar grupu „Buks” un dīdžeju Robertu Lejasmeijeru.

Omulīgākai svētku gaisotnei pasākuma apmeklētājiem būs iespēja sasildīties pie dzīvās uguns objektiem un iegādāties tirgotāju piedāvātos gadu mijas tradīcijām raksturīgus ēdienus un dzērienus.

Lai nodrošinātu jauku gaisotni svētku norises vietā, ikviens aicināts ievērot sabiedrisko kārtību un drošību. Pasākuma norises vietā aizliegts ienest sprādzienbīstamus priekšmetus un pirotehniku, asus priekšmetus, šaujamieročus un citas bīstamas lietas. Tāpat apmeklētāji ir atbildīgi par savām personīgajām mantām. Bērniem līdz 16 gadu vecumam ieeja pasākumā tikai kopā ar vecākiem. Vienlaikus vecāki aicināti pieskatīt savus nepilngadīgos bērnus.

Pasākuma teritorijā sabiedrisko kārtību uzraudzīs Rīgas Pašvaldības policija. “Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un ļaut drošības dienestiem  veikt savus pienākumus, tajā skaitā pārbaudes, lai svētki būtu izdevušies un tikai patīkamiem pārsteigumiem piepildīti”, informē pasākuma organizatori.

Sportisku aktivitāšu cienītāji gaidīti Rīgas publiskajā slidotavā, kas gadu mijā darbosies no 31. janvāra plkst. 9.00 līdz 1. janvāra plkst. 2.00.

Gan pirms gadu mijas, gan Jaunajā gadā rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apskatīt arī festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” 41 vides objektus – idejiski netradicionāli un visdažādākajā tehnikā veidotas Ziemassvētku egles.

31. decembrī un 1. janvārī Rīgas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas.

CITI PASĀKUMI RĪGĀ

Ja nav norādīts citādi, ieeja bez maksas!
Pasākumu programmā iespējamas izmaiņas.

ZIEMASSVĒTKU TIRDZIŅI
Līvu laukumā no 24. novembra līdz 2018. gada 7. janvārim  
katru dienu no 10.00 līdz 20.00
Doma laukumā no 1. decembra līdz 2018. gada 7. janvārim
katru dienu no 10.00 līdz 20.00
piektdienās un sestdienās no 10.00 līdz 22.00
Esplanādes parkā no 1. decembra līdz 2018. gada 7. janvārim  
katru dienu no 11.00 līdz 19.00  
Kalnciema kvartālā
Sestdienās un svētdienās 10.00 līdz 16.00

No 1. decembra līdz 2018. gada 31. janvārim
Rīgas kultūras un atpūtas centra “Imanta” gleznu galerijās 
Izstāde “Ziemas stāsti” 
Rīko RPKIA Rīgas kultūras un atpūtas centrs “Imanta”

No 4. decembra līdz 2018. gada 26. janvārim 
Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” 2. stāva vestibilā 
Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” Tautas lietišķās mākslas studiju un 
Tautas glezniecības studijas izstāde “Baltiem rakstiem gaiši logi zied” 
Izstādē piedalās “Puduris” (klūdziņpinumi), “Rītausma” (rokdarbi), 
“Ataudze” (meldru pinumi), “Irbi” (rokdarbi), “Austra” (audumi), “Ceplis” (keramika), “Zīle” (metālkalumi), “Grīva” (tēlotājmāksla). 
Izstāde aplūkojama katru dienu no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 
Rīko RPKIA Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” 

Gadu mijas pasākumus atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. 

31.decembrī un 1. janvārī - sabiedriskais transports bez maksas; tiks nodrošināti papildreisi

 

Foto: publicitātes