Jauna gada sagaidīšana krastmalā: atbildīgie dienesti ir gatavi!

27. Decembris, 2018

Valsts policija ir izstrādājusi atsevišķu plānu, tai skaitā drošības pasākumu plānu, Jaunā gada publiskai sagaidīšanai 11. novembra krastmalā. Drošības sargi nesagaida tik lielu cilvēku skaitu kā tas bija 18. novembrī Latvijas simtsgades svinībās, taču izvērtējot šo pieredzi, policija sniedz padomus kā rīkoties, lai pēc kopīgās kopā būšanas nerastot pēcgaršas.


“Ir cilvēki, kuri baidās no lielām cilvēku massām. Ja ir aizdomas, ka jums var palikt bail no lielā cilvēku blīvuma – noteikti izvertējiet savu psiholoģisko stāvokli, un ja ir mazākas bažas par to, ka jums var palikt nekomfortabli publiskā pasākumā - padomajiet par iespēju palikt mājās. Tas nenozīmē, ka policija aicina neapmeklēt massveida pasākumus, taču mēs visi esam līdatbildīgi, lai viss norietētu pēc iespējas mierīgāk,” – stāsta Valsts Policijas Rīgas reģiona Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Aleksandrs Bukēvičs.

Atbildīgie specdienesti ir izvertējuši 18.novembra notikumus gan krastmalā, gan citviet Rīgas centrā un mudina cilvēkus, pirms došanās uz svinībām 11. novembra krastmalā, apdomāt sekojošās lietas:

  • Vai ir vērts ņemt uz massveida pasākumiem bērnus ratos. Iespējāms, mazam bērnam būs komfortablāk gulēt savā gultiņā, neviss ārā ratos lielā cilvēku pūlī;
  • Vai ir vērts uz tādiem pasākumiem doties ar riteņiem, kurus pēc 18. novembra uguņošanas cilvēki mēģinaja nest pāri citu galvām.

Kā arī iepriekšējos gadus, ieja krastmalā uz Jaunā gada svinībām tiks kontrolēta. Tas ir saistīts ar papildus drošības pasākumiem, kuri ir saistīti ar pirotehnikas izstrādājumu izmantošanu. Proti, lai pirotehnika netiktu izšauta cilvēku pūlī.

Tāpat svētku laikā, līdz 2.janvārim, arī policija, lai atturētu personas no likumpārkāpumiem un nepieļautu, ka Jaunā gada svinību laikā tiek pārkāpti pirotehnisko izstrādājumu aprites noteikumi vai ar pirotehnisko izstrādājumu izmantošanu saistīti negadījumi, īpaša uzmanība tiks pievērsta pirotehnikas tirgotājiem, uzraugot vai tiek ievēroti visi drošības noteikumi un likumīgi pārdota licencēta prece. Tāpat policisti pastiprināti pievērsīs uzmanību vecuma ierobežojumiem pirotehnikas iegādei un izmantošanai.

Savukārt gadījumos, ja iedzīvotāji pamana vai personīgi saskaras ar nelikumīgu pirotehnikas izstrādājumu tirdzniecību vai jebkādiem pirotehnikas glabāšanas pārkāpumiem, policija aicina nekavējoties par to ziņot, zvanot 110.

Svētku laikā nevar aizmirst par četrkājainajiem draugiem! Salūta radītais troksnis bieži vien satrauc un pārbiedē mūsu mīluļus, tādēļ ir būtiski viņus neatstāt vienus pašus bez uzraudzības. Ja dzīvnieks ikdienā uzturas ārā, būtu vēlams viņu ievest iekštelpās vai kādā norobežotā teritorijā, lai nobiedētais mīlulis apjukumā neaizmūk.

Savukārt Rīgas pašvaldības policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un uzmanīt savas kabatas, ka arī somas un makus, jo īpaši pirmsvētku iepirkšanas drudzī un svinot svētkus publiskās vietās.

Drošība ir mūsu pašu rokās! Priecīgus un drošus svētkus!