Jauktais koris “Burtnieks” aicina uz kora 30 gadu jubilejas koncertu

3. Aprīlis, 2019

Šī gada 6. aprīlī Rīgas Mārtiņa luterāņu baznīcā izskanēs Latvijas izdevniecību jauktā kora „Burtnieks” 30 gadu jubilejas koncerts, iedziedot ceturto gadu desmitu mūžīgajā un mainīgajā koru mūzikas pasaulē.


Jauktais koris „Burtnieks” dibināts 1989.gada aprīlī kā izdevniecību darbinieku kolektīvs. Kora „Burtnieks” mākslinieciskā vadība kopš tā dibināšanas ir – diriģents Egils Lipšāns, kā arī diriģents Andris Pundurs. Laika gaitā kolektīva sastāvs ir mainījies un papildinājies. Šobrīd „Burtniekā” dzied dažādu nozaru un paaudžu pārstāvji, bagātinot kori gan ar savu balsi un degsmi, gan pieredzi un personību.

Jauktā kora “Burtnieka” repertuārā ir gan latviešu kormūzikas zelta fonds, gan mūsdienu autoru darbi. Nozīmīga vieta kora programmā allaž ir bijusi garīgās mūzikas skaņdarbiem, kas atskaņoti gan Latvijā, gan starptautiskos festivālos un konkursos.

Koris ir aktīvs Dziesmu svētku tradīciju turpinātājs un piedalās visos Dziesmu svētkos, kuri notikuši tā pastāvēšanas laikā. Līdztekus blīvajam koncertu grafikam kora dalībnieki iesaistās nozīmīgu kultūras pasākumu īstenošanā: kā pēdējo var minēt filmēšanos Latvijas Simtgades filmā „Mērijas ceļojums” un uzstāšanos filmas pirmizrādēs.

Kora ilgtspējas un skanējuma noslēpums ir ne tikai tehniski pilnvērtīgais izpildījums un veiksmīgā repertuāra izvēle, bet arī rūpība ar kādu tiek izskaidrots un izjusts katras dziesmas vēstījums un noskaņa.

Koris laipni aicina esošos, bijušos un topošos koristus, kā arī kormūzikas cienītājus vienoties dziesmā un pavasarī jau 6. aprīlī Rīgas Mārtiņa luterāņu baznīcā (Slokas iela 34, Rīga), plkst. 16:00.

Koncerts notiek ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.