Izstāde "Jūgendstils Rīgā": ekskursija skolēniem

22. Augusts, 2019

Sveicot pedagogus un skolu jauniešus, jauno mācību gadu sākot, aicinām interesanti pavadīt laiku ekskursijās, kas notiks izstādē “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade” katru septembra trešdienu.


Skolēniem būs iespēja iepazīt daudzveidīgos jūgendstila perioda mākslas priekšmetus, dāmu un kungu modi, Rīgas rūpniecību un kultūrvēstures norises 20. gs. sākumā. Savukārt pedagogiem tas palīdzēs vizualizēt vēstures, mākslas, kulturoloģijas un valodas stundās apgūstamo programmu.

Izstāde iepazīstina ar muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” desmit gadu laikā mērķtiecīgi un rūpīgi veidoto kolekciju.Muzejiskie priekšmeti pārsteidz ar stila izsmalcinātību un eleganci. Plašās porcelāna, fajansa, stikla un metāla kolekcijas, interjera priekšmeti, greznie dāmu un kungu apģērbi un aksesuāri, grāmatas un periodika sniedz ieskatu rīdzinieku mākslas dzīvē, stāsta par kultūras centieniem un sadzīvi 20. gadsimta sākumā.

No paaudzes paaudzē mantotie rokdarbi demonstrē rīdzinieču radošo meistarību. Fotogrāfijas un to albumi raksturo Rīgas foto darbnīcu tehniskās iespējas un ataino jūgendstila laika apģērbu, aksesuāru un frizūru modi. Muzeja glezniecības un grafikas kolekcijā skatāmi vairāki izcilu jūgendstila perioda mākslinieku – J. Rozentāla, B. Borherta, K. Brencēna un citu – darbi.

Izstāde sniedz ieskatu arī izcilo arhitektu Konstantīna Pēkšēna un Vilhelma Bokslafa radošajā darbībā. Aplūkojami arī 20. gadsimta sākumam raksturīgi jūgendstila viesistabas un ēdamistabas interjeri ar autentiskiem šī stila elementiem.Izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade” apskatāma izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”, Kungu ielā 3, Rīgā.

Ekskursijas iesakām vidējo un vecāko klašu skolēniem, tās notiks latviešu un krievu valodās katru septembra trešdienu. Apmeklējumu lūdzam iepriekš pieteikt pa tālruni 67181465 vai elektroniski jugendstils@riga.lv.

Ieejas biļete uz ekskursiju 2.00 EUR/skolēnam. Grupu pavadošajam skolotājam ieeja bez maksas.