Izsludināts tradicionāls konkurss fotogrāfiem un putnu mīļotājiem

6. Marts

Fotokonkurss „Mans putns” ir viena no gaidītākajām aktivitātēm Dabas muzejā, un jau kopš 2002. gada daudziem fotogrāfiem–amatieriem un putnu mīļotājiem tā ir iespēja lepoties un plašākai publikai parādīt savus labākos fotomirkļus un draudzīgā sacensībā pacīnīties par godalgotām vietām.


Jau februāra vidū Latvijā novēroti vairāku sugu gājputni – dzērves, lauku cīruļi, ķīvītes, baltpieres un sējas zosis, ziemeļu gulbji. Šie apstākļi var izrādīties labvēlīgi fotokonkursa dalībniekiem, kuri vēlas iemūžināt putnus gan neparasti agrajā pavasarī, gan pie putnu barotavām.

Lai piedalītos konkursā, jāiesniedz nolikumam atbilstošas fotogrāfijas. Tās var būt uzņemtas gan ar profesionālo, gan amatieru fototehniku. Konkursa rīkotāji atgādina, ka derīgi ir attēli ar putniem, tajos nedrīkst būt redzami cilvēki. Galvenie vērtēšanas kritēriji ir kadra unikalitāte un oriģinalitāte.

Iesūtītie darbi tiks vērtēti četrās vecuma grupās – bērni (līdz 14 gadiem), jaunieši (15–25 gadi), pieaugušie (26–50 gadi) un seniori (vecāki par 50 gadiem). Katrs dalībnieks drīkst iesniegt ne vairāk kā trīs fotogrāfijas (formāts 30x40 cm).

Fotogrāfijas konkursam un aizpildīts iesniegums par dalību konkursā jāiesniedz Dabas muzejā līdz šā gada 31. martam vai jānosūta uz Latvijas Dabas muzeju K. Barona iela 4, Rīga, LV–1050 (pasta zīmogs 31. marts). Ar fotokonkursa „Mans putns 2019” nolikumu aicinām iepazīties muzeja mājaslapā. Vairāk informācijas pa tālr.: 67356041; e-pasts: dmitrijs.boiko@dabasmuzejs.gov.lv.

Fotokonkursa uzvarētāju apbalvošana un izstādes atklāšana notiks 2019. gada 17. aprīlī Dabas muzejā.