Izsludināta pieteikšanās 12. starptautiskajai mazo formu porcelāna izstādei „REĢENERĒT=>ĢENERĒT”

10. Aprīlis, 2018

Rīgas Porcelāna muzejs līdz šā gada 31. augustam izsludinājis pieteikšanos 12. starptautiskajai mazo formu porcelāna izstādei „REĢENERĒT=>ĢENERĒT”. Izstāde plānota no 19. oktobra līdz 9. decembrim.


Latvija 2018. gada 18. novembrī svinēs pastāvēšanas simtgadi. Lielas jubilejas un svētku reizes ļauj palūkoties uz kādas personas, institūcijas vai kā šajā gadījumā – valsts – attīstību, izmaiņām un arī nākotnes perspektīvām, izvērtējot noteiktu laika nogriezni. Topošās izstādes tēma „REĢENERĒT=>ĢENERĒT” akcentē tradīcijas un to transformāciju. Jaunu ideju radīšanai nereti tiek izmantotas un pārstrādātas jau esošās - tās apstiprina esošo vērtību aktualitāti un parāda, ka jaunrades procesā būtiska loma ir arī tradīcijai. Jēdzienu „reģenerēts” attiecina uz materiāliem, to atjaunošanas un otrreizējās pārstrādēs procesiem. Izstādes kontekstā mākslinieki aicināti piedāvāt savas idejas „reģenerācijai”, akcentējot pašlaik notiekošo, kā arī turpmākās attīstības procesu un jaunu ideju „ģenerēšanu”. Īpaši aicināti pieteikt savus darbus izstādei ir gan Latvijā, gan ārvalstīs dzīvojoši latviešu mākslinieki.

Lai pieteiktu darbus dalībai izstādē, māksliniekam ir jānosūta aizpildīta pieteikuma veidlapa un divu savu mākslas darbu attēli (vismaz 300 dpi izšķirtspējā / 1 Mb) uz e-pasta adresi: rpm@riga.lv. Pieteikumi jāiesūta līdz 2018. gada 31. augustam. Darbiem jābūt radītiem pēdējo divu gadu laikā, darba materiālam jābūt 70 % porcelānam, tie nedrīkst pārsniegt 15x15x15 cm dimensijas un tiem jāatbilst izstādes tēmai.

Pieteikšanās anketa un izstādes nolikums pieejams Rīgas Porcelāna muzeja mājaslapā.

Pieteikumus izskatīs un darbus eksponēšanai izstādē atlasīs žūrija. Rezultāti tiks paziņoti šā gada 14. septembrī.