Izsludina pieteikšanos diviem STREET ART konkursiem

30. Maijs

Gatavojoties URBAN POETRY’19, kas šogad mūsdienu mākslas foruma Baltā nakts ietvaros atkal notiks urbānajā vidē – Tallinas ielas kvartālā, Free Riga izsludina pieteikšanos otrajam STREET ART SLAM konkursam, kā arī aicina cilvēkus iesūtīt pilsētvidē pamanītus un atmiņā palikušus tekstus, lai izveidotu jau trešo GAISMAS STENCILU uz kādas no kvartāla fasādēm.


“Biedrības Free Riga misija ir apdzīvot Rīgas tukšās ēkas, dodot tām nozīmīgu pievienoto vērtību – atverot šīs mājas kultūrai un sociālajai uzņēmējdarbībai, tā dodot impulsu urbānās vides attīstībai pavisam konkrētā veidā. Tāpēc ir tikai pašsaprotami, ka arī šogad mūsdienu mākslas forumā “Baltā nakts” mēs vēlamies turpināt pērn URBAN POETRY’18 iesākto - notiks trīs spilgtas un nepieradinātas ar ielu kultūru saistītas aktivitātes,” stāsta kvartāla kurators Kaspars Lielgalvis.

7. septembrī URBAN POETRY’19 ietvaros Tallinas ielas kvartālā notiks gaismas objekta GAISMAS STENCILS svinīgā atklāšana, starptautiskais STREET ART SLAM jeb pilsētvides mākslas konkurss, kura laikā 12 dalībnieki veidos savus mākslas darbus un SPOKEN WORD dzejas performances kopā ar mūziķu improvizācijām.

Lai GAISMAS STENCILS varētu tapt, rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti būt vērīgi un pamanīt tekstus, ko kāds anonīms radošais gars ir atstājis uz kādas no pilsētvides plaknēm, nofotografēt šo uzrakstu un kopā ar vietas adresi atstāt Tallinas ielas kvartāla Facebook.com profila pasākuma URBAN POETRY’19 komentāros pie ziņas par uzsaukumu.

Tekstus būs iespējams pieteikt līdz pat 17. jūnijam, pēc tam īpaši šim nolūkam izveidota žūrija - māksliniece Maija Kurševa, dzejniece Marija Luīze Meļķe, dzejnieks Sergejs Timofejevs, hip-hop mākslinieks Ozols, literāts Rihards Bargais - atlasīs 10 pašus labākos tekstus, un ikviens varēs balsot par savu favorītu no 26. jūnija līdz 8. jūlijam URBAN POETRY’19 Facebook.com lapā. Teksts, kurš uzvarēs, tiks reinkarnēts neona gaismas objektā uz kādas no Tallinas ielas kvartāla ēkas sienām un taps svinīgi atklāts Baltajā naktī.

Tāpat kā pērn Baltajā naktī vairākas Tallinas ielas kvartāla fasādes iegūs jaunu seju - arī šogad organizatori gaida pieteikumus no dažādās tehnikās strādājošiem māksliniekiem.

Lai pieteiktos dalībai, mākslinieki tiek aicināti sūtīt savu portfolio uz urbanpoetry@freeriga.lv līdz 17. jūnijam. Pēc 18. jūnija organizatori sazināsies ar visiem dalībniekiem, lai noskaidrotu, kas katram nepieciešams, un uz kurām fasādēm mākslas darbiem tiks lemts tapt radītiem.

Pasākumu URBAN POETRY’19 atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde.