Izsludina 2018. gada gaismas festivāla “Staro Rīga” projektu finansēšanas konkursu

12. Janvāris, 2018

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina gaismas festivāla “Staro Rīga” projektu finansēšanas konkursu, lai nodrošinātu daudzveidīgas festivāla programmas izveidošanu, pilsētvides gaismas objektu izstādes īstenošanu un veicinātu pilsētvides objektu tapšanu, kurus paredzēts izgaismot ilgtermiņā.


Šogad gaismas festivāls “Staro Rīga” notiks no 16. līdz 19. novembrim Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros. Festivāls turpinās tradīciju Latvijas dzimšanas dienā vairot gaismu un dzīvespriecīgu kopības sajūtu, izgaismojot Rīgas ielas, skvērus, ēkas, parkus un laukumus. 2018. gadā noslēgsies Ausekļa un Jāzepa Vītola skaņdarba “Gaismas pils” rosinātā festivāla tematiskā līnija, kas iepriekšējos festivālos sākās ar tēmu “Gaismu sauca” turpinājās ar “Gaisma ausa”, “Uz zvaigznēm” un noslēgsies ar tēmu “Augšām cēlās Gaismas pils”.

Konkursā tiks piešķirts finansējums gaismas objektu izveidošanai un tajā piedalīties aicina gan Latvijā, gan ārvalstīs reģistrētas juridiskas personas, pašvaldības un valsts institūcijas.

Konkursa nolikums un darba uzdevums latviešu un angļu valodā ir pieejami tīmekļa vietnēs www.staroriga.lv un www.kultura.riga.lv sadaļās “Aktuāli” un “Finansēšanas konkursi”. Projekta pieteikumi jāiesniedz līdz 2018. gada 15. marta plkst. 15.00, RD IKSD Klientu apkalpošanas centrā, Kr. Valdemāra ielā 5. Ja pieteikums tiek sūtīts pa pastu, tad pasta zīmogam jābūt ne vēlākam kā 2018. gada 12. marts. Vienlaicīgi pieteikums jānosūta arī elektroniski uz e-pasta adresi staroriga@riga.lv.

Papildinformācija par konkursu pieejama pa tālruņiem 67043670 un 67037251.