Izdevīgāko brīvdienu ceļojumu galamērķu sarakstā Rīga ieņēmusi septīto vietu!

14. Marts, 2019

Katru gadu “The Post Office” publicē pētījumu – pilsētu dārdzības barometru, kurā apkopoti ceļošanai izdevīgākie galamērķi Eiropā. Ja pagājušogad Rīga iekļuvusi lētāko Eiropas pilsētu pirmajā trijniekā, tad šogad Latvijas galvaspilsēta ieņem septīto vietu.


Savā pētījumā “The Post Office” sastāda pilsētu reitingu, ņemot vērā to, kura pilsēta būtu labākais galamērķis brīvdienu ceļojumam, ņemot vērā, cik daudz naudas nāksies iztērēt, dodoties braucienā uz noteiktu vietu, cik maksā kafijas tasīte, biļetes svarīgu apskates objektu apmeklēšanai, kā arī nakts trīszvaigžņu viesnīcā diviem un citas nianses.

Šogad par visizdevīgāko atpūtas vietu brīvdienām atzīta Lietuvas galvaspilsēta Viļņa. Pētījumā norādīts, ka braucienam no lidostas un atpakaļ būs nepieciešami aptuveni divi eiro, maksa par nakti viesnīcā diviem cilvēkiem ir zem 82 eiro, bet brīvdienu pavadīšanai pilsētā ir pietiekami ar aptuveni 170 eiro.

Savukārt par visdārgāko pilsētu atzīta Reikjavīka Islande, kas pētījumā ieņem 49. vietu. Brīvdienas šajā pilsētā izmaksās aptuveni 540 eiro.

Lūk, kā izskatās izdevīgāko Eiropas atpūtas vietu saraksts, saskaņā ar “The Post Office” pētījumu:

  1. Viļņa, Lietuva
  2. Belgrada, Serbija
  3. Varšava, Polija
  4. Stambula, Turcija
  5. Bukareste, Rumānija
  6. Porto, Portugāle
  7. Rīga, Latvija
  8. Bratislava, Slovākija
  9. Maskava, Krievija
  10. Prāga, Čehija

Pilns saraksts pieejams šeit.