Ir iespēja apgūt profesiju, maksājot tikai 10% no kursu maksas

14. Septembris, 2018

Līdz 17. septembrim var pieteikties uz Eiropas Savienības un Valsts izglītības attīstības aģentūras projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" trešās kārtas kursiem, maksājot tikai 10% no kursu maksas.


Projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" 90% no kursu maksas sedz ES fondi, bet maznodrošinātajiem un trūcīgajiem iedzīvotājiem iespēja apgūt kursus par velti. Mācībām pieaugušajiem otrajā kārtā pieteikušies vairāk nekā 7000 dalībnieku, turklāt pirmajā kārtā bija pietiekušies vairāk kā 6000 dalībnieku. Interese un šī projekta atpazīstamība aug.

Kā norāda "MC Alfa – mācību centrs" direktore Laila Uzule, tad populārākās ir "Datu analīze un pārskatu sagatavošana ar Excel", kam pieteikušies 52% interesentu, kā arī D kategorijas traktortehnikas vadītāju kursi. Šajā kārtā jaunums – šai D kategorijai var pieteikties arī cilvēki bez autovadītāju apliecības (t.i. bez priekšzināšanām).

"Šajā kārtā ļoti liela interese ir par augstākā, trešā, līmeņa "Excel" kursiem," uzsver Uzule. "Kursos piesakās cilvēki, kuri grib sasniegt vairāk savā darba vietā – saglabāt esošo darbu vai pilnveidoties. Mūsu pasniedzēji ir savas nozares profesionāļi un entuziasti, kuriem ir ne tikai teorētiskās zināšanas, bet arī praktiskās iemaņas."

Apgūt kursus var ne tikai Rīgā, bet arī "MC Alfa – mācību centrs" filiālēs Liepājā, Rēzeknē un Madonā.

Otrajā kārtā vidējais kursu dalībnieku vecums bija 39 gadi, arī skaitliski lielākā bijusi vecuma grupa no 30 līdz 39 gadiem, kurā pieteikušies 41% dalībnieku, kam sekojusi vecuma grupa no 40 līdz 49 gadiem ar 25% interesentu. Kopā kursos piedalījās 553 dalībnieki, no kuriem vecākais bija 67 gadus vecs.

Paaugstināt savu profesionālo līmeni un iegūt jaunu specialitāti vai zināšanas var ikviens interesents, kurš ir vecumā virs 25 gadiem un ir strādājošs (vai pašnodarbināta persona, vai persona, kura atrodas bērnu kopšanas atvaļinājumā), taču ar Eiropas Savienības fondu finansējumu apgūt kādu no programmām var tikai vienu reizi.

Piedāvāto mācību saraksts, kā arī pieteikšanās kārtība un cita praktiska informācija par apmācībām pieejama mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv.

Tiešsaistē pieteikties profesionālās pilnveides kursiem "MC Alfa – mācību centrs" var ŠEIT.

Eiropas Sociālā fonda projekts Nr. 8.4.1.0/16/I/001