iNOVUSS festivālā norisināsies diskusija “Viedā Rīga”

22. Augusts, 2019

Jau pēc nedēļas, no 30. augusta līdz 1.septembrim, Lucavsalā, notiks lielākais jaunrades notikums šovasar - inovāciju un tehnoloģiju festivāls iNOVUSS. Festivālā uz septiņām tematiskajām skatuvēm norisināsies vairāk nekā 50 pasākumi, kuros ar jaunāko nozarē dalīsies eksperti no 17 valstīm.


31.augustā no pl. 14:00- 14:45 “Smart Cafe” zonā Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments aicina uz diskusiju “Viedā Rīga”. Diskusijas ietvaros runāsim par viedpilsētu risinājumiem, tostarp par Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģiju viedo risinājumu kontekstā un Rīgu kā platformu uzņēmējdarbībai.

Papildu departaments informēs par pieejamo pašvaldības atbalstu uzņēmējiem – garantu programmu “Atspēriens”, kas šogad piešķirs 25 000 EUR lielu finansējumu 3 idejām viedpilsētu risinājumu jomā.

Diskusijā piedalīsies:

  • viens no viedpilsētu risinājumu autoriem, kurš ir saņēmis grantu programma “Atspēriens” finansējumu, izveidojot pirmo elektrisko skūteru koplietošanas platformu Baltijā – Arturs Bruņins, SIA “ATOM tech”,
  • Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Dāvis Bičkovičs,
  • SIA “Pillar RE Services” izpilddirektora vietnieks Guntars Cauna.

“Smart cafe” zonā, festivāla ietvaros, runās arī par to, kā veidot sadarbību starp zinātni un komerciju un par pētniecību kā inovatīvu biznesa sastāvdaļu. Tajā arī notiks pasaulē lielākā klimatam draudzīgo tehnoloģiju ideju konkursa “ClimateLaunchpad” nacionālais fināls. Sarunā “No kvantu fizikas līdz superdatoram” diskutēs par skaitļošanu, kādu to iepazīsim rīt.

Plašāka informācija par festivālu mājaslapā www.inovuss.lv, kā arī LIAA Facebook lapā.

Festivālu rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Eiropas Reģionālās attīstības fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” ietvaros.