Imantā tiks atklāts jauns tirdzniecības parks

8. Novembris, 2018

2019. gada martā Imantā plānots atklāt "Imanta Retail Park" tirdzniecības parka pirmo stāvu, kurā paredzēts iekļaut arī pašmāju ražotāju tirgu "Imantas tirgus". Kurš ir projekta investors un cik lielās izmaksas nepieciešamās tā realizācijai – neatklāj.


Tirdzniecības parks atradīsies Kurzemes prospektā 3D, Rīgā, un tā kopējā platība būs 80 000 kvadrātmetru, aizņemot kopumā četrus ēkas stāvus. Tostarp pašmāju ražotāju tirgus, kura izveidei vēl ir nepieciešama Rīgas domes atļauja, platība būs aptuveni 3500 kvadrātmetru.

Jaunais tirgus Imantā kļūs par atbalstu tiem Latvijas mazajiem ražotājiem, kuriem līdz šim bija grūtības atrast vietu tirdzniecībā, kā arī atbalsts tiem tirgotājiem, kuri zaudējuši iespēju piedāvāt produkciju Āgenskalna un Vidzemes tirgos. Tāpēc "Imantas tirgus", sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu, pašlaik reģionos rīko tiešās tikšanās ar zemniekiem un informē par ieceri Imantā veidot tirgu.

"Galvenais mērķis ir apvienot tieši Latvijas mazos pārtikas ražotājus, pašmāju ražotājus, zemnieku saimniecības, amatniekus no visas Latvijas. Cilvēki vēlas garšīgi paēst un iegādāties šos produktus arī ikdienā, nevis kādā gadatirgū, svētkos vai izbraukumu tirdzniecībā," atzīmē SIA Imantas tirgus īpašnieks.

Runājot par pašu tirdzniecības parku, tad pēc īpašnieku teiktā, ar laiku tajā būs arī kinoteātris, fitnesa klubs, batutu parks u.c., aizņemot kopumā vismaz 30 000 kvadrātmetru no parka platības, savukārt 20 000 kvadrātmetru būs atvēlēti modes un citu preču tirdzniecībai. Tāpat tirdzniecības parkā paredzētas biroju telpas un daudzstāvu autostāvvieta. Detalizētākā informācija par tirdzniecības parka atlikušo trīs stāvu atklāšanu tiks sniegta laikā kad tiks atklāts pirmais stāvs.

Atgādināsim, ka Rīgas dome 30.oktobrī konceptuāli atbalstīja ieceri nākotnē izveidot tirgu Imantā.

Sākotnēji "Imanta Retail Park" rekonstrukcijā bija plānots ieguldīt 90 miljonus eiro, tostarp pirmajā kārtā tika investēti septiņi miljoni eiro. Visas četras tirdzniecības parka rekonstrukcijas kārtas bija paredzēts pabeigt 2013.gadā, taču finansiālu apsvērumu dēļ projekta realizācija tika apturēta.