Ikvienu aicina apmeklēt Rīgas svētku daudzveidīgo pasākumu programmu

7. Augusts, 2018

 No 17. līdz 19. augustam rīdzinieki, Latvijas pilsētu un novadu iedzīvotāji, kā arī ārvalstu tūristi aicināti apmeklēt Rīgas svētku daudzveidīgo pasākumu programmu ar koncertiem, izrādēm, sporta sacensībām, aviācijas paraugdemonstrējumiem, izstādēm, ārvalstu kolektīvu priekšnesumiem, tirdziņiem. Vienlaikus notiks arī Ostas svētki.


Plašā pasākumu programma pieejama tīmekļa vietnē: www.rigassvetki.lv
 
Šogad Rīgas svētki notiek Latvijas simtgades un Latviešu biedrības 150 gadu jubilejas zīmē. Lai atzīmētu šos notikumus, pasākumi norisināsies Rīgas parkos un pilsētvidē, uz ūdens un gaisā, kā arī kultūras un sporta centros.

Foto: www.rigassvetki.lv

 
Kā allaž, centrālie svētku pasākumi notiks 11. novembra krastmalā. Sestdien, 18. augustā, Rīga savā 817. dzimšanas dienā aicina apmeklēt pasākumu Uz Rīgu!”, gaidot ciemos tuvus un tālus radus, draugus un kaimiņus. Norises vieta būs pārvērsta par lidostu, ļaujot svētku apmeklētājiem ielūkoties noslēpumainajā un ceļotājiem neredzamajā Starptautiskās lidostas Rīga” ikdienā, vērot lidostas tehnikas parādi, kā arī baudīt gan pašmāju, gan ārvalstu skatuves mākslinieku priekšnesumus. 

Plkst. 21.00 krastmalā sāksies lielkoncerts Labvakar, Rīga! Labvakar, Latvija!”, kura koncepcijas pamatā ir Trešās Atmodas laiks. Koncerta programma veidota no Atmodas laika populārākajām dziesmām, Baltijas valstu likteņdziesmām, Baltijas valstu dalībnieku kopdziesmām, kā arī no dziesmām ar ieskatu nākotnē. Pasākuma noslēgumā ikviens aicināts vērot krāšņu svētku uguņošanu.

 

Foto: www.rigassvetki.lv

Savukārt svētdien, 19. augustā, 11. novembra krastmalā risināsies 4. Baltijas bundzinieku samits. Tā laikā notiks dažādas bundziniekiem un apmeklētājiem saistošas aktivitātes, bet vakara kulminācijā būs koncerts, kurā vienkopus muzicēs vairāk nekā 300 bundzinieki. Līdztekus bundzinieku samita aktivitātēm apmeklētāji varēs vērot Prāgas ielu teātra V.O.S.A. Theater” un Korejas Republikas bundzinieku grupas Tago” priekšnesumus.

Foto: www.rigassvetki.lv

 
Vēl viena Rīgas svētku tradicionāla norises vieta ir Vērmanes dārzs, kurā šogad svētku laikā atzīmēs Rīgas Latviešu biedrības 150. jubileju. Gan piektdien, 17. augustā, svētku ieskaņas koncertā Laikmets un mūzika”, gan sestdien un svētdien pasākumā Sapņu dārzs. Rīgas Latviešu biedrībai – 150” ikviens varēs iejusties 19. un 20. gadsimta mijas atmosfērā. Būs vairāki koncerti, dzejas lasījumi, mākslinieciski radošas nodarbes un aktivitātes bērniem.
 

Daudzkrāsaina pasākumu programma notiks pilsētas apkaimēs. VEF Kultūras pilī, kur atzīmējot Baltijas valstu simtgadi, Rīgas, Tallinas un Viļņas orķestri apvienojušies koncertprogrammā Simtgades skaņas”.

 
Grīziņkalnā klausītāji aicināti uz Imanta Kalniņa dziesmu vakaru, bet Kultūras pils Ziemeļblāzma” parkā ikvienam būs iespēja dzirdēt vairāku muzikālu grupu uzstāšanos, kā arī izdancoties īstā zaļumballē. Arī Pārdaugavā varēs baudīt zaļumballes atmosfēru, Dzegužkalnā apmeklētājiem piedāvās gan latviešu teātra klasikas jauniestudējumus ar populāru aktieru dalību, gan iespēju padejot.
 

Foto: www.rigassvetki.lv

 
Tā kā šogad Rīgas dzimšanas dienā īpaša vieta ir atvēlēta viesiem – radiem, draugiem un kaimiņiem, tad svētku apmeklētāji varēs vērot vairāku ārvalstu mākslinieku uzstāšanos. Taipejas jauniešu tautas sporta grupa piedāvās aizraujošas rotaļlietas un vienlaikus tautas spēles Diabolo” paraugdemonstrējumus.
Viesos būs arī jau daudziem zināmā Čehijas ielu teātra V.O.S.A. Theater” akrobātu trupa, kas rādīs divas izrādes ar cirka elementiem mūzikas pavadījumā. Laikmetīgā cirka izrādes piedāvās dejas kompānija HURyCAN”  un klauns Murmio no Spānijas, kā arī laikmetīgā cirka trupa Soon Company” no Zviedrijas. Mākslinieki no Spānijas rīdziniekiem un pilsētas viesiem sarūpējuši flamenko dejas un mūzikas koncertu. Savukārt tradicionālās muzicēšanas grupa Montemar” no Čīles svētku apmeklētājus priecēs ar Čīles folkloras tautasdziesmām un dejām. Koncertciklā Dziesmu tilti” skatītāji varēs vērot vairāku populāru mūzikas grupu no kaimiņvalsts Igaunijas uzstāšanos. Ikvienam būs iespēja novērtēt arī Korejas republikas bundzinieku grupas Tago” priekšnesumu, bet Reformācijas laukumā varēs izbaudīt Tallinas viduslaiku tirgus atmosfēru.

Foto: www.rigassvetki.lv

 
Rīgas svētkos notiks vairākas sporta aktivitātes, kurās būs iespēja gan piedalīties, gan būt aktīviem līdzjutējiem. Šajās dienās notiks Daugavas kauss peldēšanā atklātā ūdenīBērnu vieglatlētikas sacensībasStarptautiskais florbola turnīrs Unihoc Riga Cup 2018”Lucavsalas kauss pludmales volejbolā, xRace lielais Rīgas piedzīvojums 2018”Starptautiskais Pludmales regbija turnīrsAmatieru kauss novusā, „Riga Fly-in 2018”, Kanāla regate 2018 – Rīgas brīvostas kauss”,Diennakts basketbola turnīrs IX Krastu mačs”, Kinder Volley Fest 2018”, Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēle volejbolā Gadsimta cīņa – Latvija : Igaunija”.
 

Kā katru gadu, Rīgas svētku laikā notiks arī Ostas svētki, kuru pasākumi risināsies Kronvalda parkā kanāla malā un pie Rīgas brīvostas pārvaldes ēkas. Līdz ar tradicionālajiem Ostas svētku pasākumiem, šogad apmeklētāji aicināti vērot muzikālu strūklaku un ūdens gaismu šovu Ūdens stāsts mēness gaismā”, kā arī apmeklēt izglītojoši izklaidējošu interaktīvo instalāciju Aquatorium”.

 
Svētku laikā ikvienam būs iespēja apskatīties īpaši veidotas izstādes, izbaudīt koncertprogrammas, apmeklēt vairākus bērniem veltītus pasākumus un tirdziņus, pusdienot Rīgas svētku restorānā, piedalīties sportiskās aktivitātēs un pabūt kādā no visām 41 svētku norises vietām.
 
 

Svētku dienās 18. un 19. augustā Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas.

 

 

Foto: www.rigassvetki.lv

Rīgas svētkus piedāvā Rīgas pašvaldība sadarbībā ar Rīgas Brīvostas pārvaldi un nodibinājumu „Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs”. Tos organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar pasākumu veidotājiem – uzņēmumiem un sabiedriskajām organizācijām.