Ielu remontu lielākoties norit pēc grafika; būvnieki novērš trūkumus

30. Augusts, 2017

Otrdien, 29. augustā Rīgas domes vadība kopā Satiksmes departamenta vadību un speciālistiem pārbaudīja remontdarbu gaitu pilsētas centra ielās. Pēc sarunām ar būvnieku pārstāvjiem tika konstatēts, ka kopumā darbi norit pēc plāna un ar objektu nodošanas termiņiem aizkavēšanās nav gaidāma. 


Pilsētas mērs uzdeva būvniekiem, sadarbībā ar domes Satiksmes departamentu, jau tagad sākt gatavoties nākamajā gadā plānotajiem ielu remontiem.

Visi darbi norit pēc principa – vispirms tiek nomainītas komunikācijas, tad ieklāj asfaltu. “Būvnieki šogad strādā daudz labāk nekā pagājušogad. Taču nepārdomātu momentu satiksmes organizācijā netrūkst. Tā kā būs pie kā piestrādāt pirms jaunās sezonas sākuma,” atzīmēja Rīgas domes vadība.

Atsevišķās vietās, īpaši Stabu ielā, tika konstatētas nepilnības satiksmes organizācijā, nodrošinot drošu gājēju kustību. Satiksmes departaments šobrīd ir konstatējis pārkāpumus 20 būvdarbu vietās, par ko remontu veicējiem tiks uzlikts naudas sods – apmēram 700 eiro apmērā par katru pārkāpumu. Būvnieki solīja nepilnības tuvākajā laikā novērst.

Foto: f64

Veicot tik liela apjoma remontdarbus pilsētas centrā, transporta satiksmes un gājēju kustības apgrūtinājumi ir neizbēgami un vēl kādu laiku ar tiem nāksies sadzīvot, par ko pilsētas mērs atvainojas iedzīvotājiem. “Tagad ir skaidrs, ka trīs vasaras mēnešos tik lielus remontdarbus paveikt nav iespējams, tādēļ vienojāmies ar būvniekiem, ka nākamajā sezonā, visticamāk, remonti sāksies jau maijā, lai līdz septembrim spētu tos pilnībā pabeigt,” sacīja domes priekšsēdētājs.

Foto: f64

Kā ziņots, Rīgas centrālajās ielās turpinās apjomīgi remontdarbi, kas saistīti gan ar apakšzemes komunikāciju nomaiņu, gan brauktuvju un ietvju remontu. Nozīmīgākie remontdarbi tiks pabeigti līdz jaunā mācību gada sākumu septembrī,  sola būvnieki. Atsevišķos ielu posmos apakšzemes komunikāciju renovācijas dēļ remontdarbu termiņš ir pagarināts vai tie tiks pabeigti nākamajā gadā.  

Seguma atjaunošanas darbi tiks pabeigti:

  • Brīvības iela posmā no Lāčplēša ielas līdz Bruņinieku ielai: ietves līdz 15. septembrim, brauktuve līdz 10. septembrim.
  • Brīvības iela posmā no Bruņinieku ielas līdz VEF tiltam: strādā Rīgas siltums, asfaltēšanas pēdējo kārtu veiks nākamajā gadā, šogad tiks ieklāta pagaidu asfaltu kārta
  • K. Valdemāra ielas posmā no Kronvalda bulvāra līdz Zirņu ielai: ietves līdz 20. septembrim, brauktuve – 8. septembrim.
  • Duntes iela: ietves līdz 10. septembrim, brauktuve – 1. septembrim.
  • Elizabetes iela posmā no Eksporta ielas līdz E.Birznieka-Upīša ielai: ietves līdz 15. septembrim, brauktuve – 1. septembrim.
  • Dzirnavu iela posmā no Marijas ielas līdz Gogoļa ielai: ietves līdz 15. septembrim, brauktuve – 1. septembrim.
  • Dzirnavu iela posmā no Marijas ielas līdz Tērbatas ielai: ietves un brauktuve līdz septembra beigām, līdz septembra vidum noritēs komunikāciju nomaiņas darbi.
  • Stabu iela posmā no Brīvības ielas līdz Valmieras ielai: ietves līdz 15. septembrim, brauktuve - 1. septembrim.
  • Stabu iela posmā no K.Valdemāra ielas līdz Brīvības ielai, strādā Rīgas siltums, brauktuve un ietves – nākamajā gadā, šogad tiks ieklāta pagaidu asfaltu kārta.
  • Lenču/Ganu ielas – ietves pabeigtas, brauktuve gar izglītības iestādēm līdz 1. septembrim, pārējais līdz 15. septembrim.

Foto: f64


Foto: f64


Foto: f64


Foto: f64


Foto: f64


Foto: f64


Foto: f64


Foto: f64


Foto: f64


Foto: f64


Foto: f64


Foto: f64


Foto: f64