Grantu programma "Atspēriens": kuri projekti saņems finansējumu?

22. Novembris, 2018

Rīgas dome aicina apmeklēt grantu programmas “Atspēriens” rezultātu paziņošanas pasākumu, lai uzzinātu, kuri no pretendentiem būs ieguvuši līdz pat 12 000 eiro lielu grantu savu biznesa ideju attīstībai. Pasākums notiks 22. novembrī plkst. 17:00“NicePlace”, Kr. Barona ielā 21a.


“Atspēriens” izsaka pateicību par aktīvo iesaisti balsošanas procesā, atbalstot jaunos uzņēmējus. Kopā tika saņemtas vairāk nekā 18 000 balsis. Sabiedrības balsojums ir viens no kritērijiem, uz kā pamata tiek pieņemts lēmums par konkursa uzvarētājiem.

Šajā rudens konkursā, kas tika rīkots sadarbībā ar attīstības finanšu institūciju Altum, par finālistiem kļuva:

  • SIA “Staffin” - personāla atlases automatizācijas programmatūra;
  • SIA “JM Industry” - tērpu konstruēšanas un modelēšanas vietne, to ražošana no ekoloģiskiem modes audumiem;
  • SIA “Print Art” - stāju koriģējoša T-kreklu ražošana;
  • SIA “LOWTECH” - viedo tehnoloģiju lādētāja ražošana;
  • SIA “Babbit and Friends” - unikāla mūzikas atskaņošanas iekārta ģimenēm ar maziem bērniem;
  • SIA “Gudrāk Labāk Vieglāk” - nootropo enerģijas batoniņu ražošana;
  • Arturs Burņins - elektrisko skūteru koplietošanas platforma;
  • Pēteris Potapovs - elektrisko skrejriteņu noma viesnīcās;
  • Jānis Jansons - “Velozinis” - attīstošs velo parks pilsētvidē;
  • Ēvalds Urtāns - “Asya.ai” - mobilā lietotne komunikācijas spēju uzlabošanai ar mākslīgā intelekta palīdzību.

Grantu programmu “Atspēriens” administrē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar Altum. “Atspēriens” aktualitātēm seko līdzi interneta vietnē www.atsperiens.lv, sociālajās vietnēs Twitter (@Atsperiens) un Facebook (Grantu programma “Atspēriens”) kā arī attīstības finanšu institūcijas Altum interneta vietnē www.altum.lv.

Rīgas dome kopš 2009. gada īsteno grantu programmu “Atspēriens“, kuras mērķis ir veicināt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību Rīgā, kā arī sekmēt jaunas uzņēmējdarbības un uzņēmēju produktu popularitāti.

Kopš 2009. gada “Atspērienam” pieteikušies vairāk kā 1700 dalībnieki, no kuriem vairāk nekā 160 dalībnieku ir saņēmuši atbalstu. To vidū ir tādi populāri uzņēmumi kā SIA “Gamechanger Audio” (www.gamechangeraudio.com ), dekoratīvo gaismas burtu ražotāji SIA “Piku” (www.piku.lv), bērnu apģērbu ražotājs SIA „HEBE” (www.hebe.lv), Latvijā izstrādātas audio sistēmas ražotāji SIA „Certes Technologies” (www.certestechnology.com), robotikas konstruktora “SumoBoy” radītāji SIA “ RobotNest” (www.robot-nest.com) un citi.