Grantu programma “Atspēriens”: balso par perspektīvāko projektu!

2. Novembris, 2018

No 1. līdz 11. novembrim ikviens interesents var balsot par vienu no desmit bizensa idejām, kas pretendē uz granta saņemšanu programmas “Atspēriens” ietvaros. Programmu īsteno Rīgas dome sadarbībā ar Altum. Balsot var adresē www.atsperiens.lv/balsosana, autorizējoties ar savu Facebook profilu. Šajā adresē ievietoti video rullīši, kas pastāsta par katru no desmit projektiem. Ikviena no šīm biznesa idejām pretendē uz granta 12 tūkstošu eiro apmērā saņemšanu.


Lūk, kādas idejas piedāvā jaunie uzņēmēji:

  • SIA “Staffin” – programmatūras, kas ļauj automatizēt personāla atlasi, izstrāde. Šī programma ļauj samazināt personāla nodaļas darbiniekiem dažādu tabulu un dokumentu datu analīzes laiku, ļauj atlasīt jaunus darbiniekus pēc dotajiem kritērijiem. 
  • SIA “JM Industry” – interneta resursa, kas ļauj pasūtīt apģērbu pēc saviem individuālajiem izmēriem, veidošana, apģērbu ražošana no ekoloģiskiem audumiem. Tirdzniecība internetā ir ļoti populāra, taču bez apģērbu piemērīšanas ne vienmēr veiksmīga. Piedāvātais projekts ņems vērā klientu individuālās īpatnības,  šeit būs iespējams ievadīt informāciju par saviem parametriem, jo ne visi klienti atbilst standartam 90-60-90.  
  • SIA “Print Art” - stāju koriģējošu T-kreklu ražošana. Šādi T-krekli reaģēs uz to, ka cilvēks nestāv taisnu muguru, ir ieņēmis pozu, kas saliec mugurkaulu – cilvēks jūt impulsu, noteiktu fizisku diskomfortu, un viņam nāksies iztaisnot muguru.
  • SIA “LOWTEH” – ļoti kompaktu lādētāju ražošana. Lādētāji dod iespēju vienlaicīgi “barot” līdz pat deviņām ierīcēm (viedtālruņus, planšetes, videokameras, utt.). Vairāki lādētāji, pagarinātājs ar vairākām ligzdām, vadu juceklis – par to visu varēs aizmirst.
  • SIA “Babbit and Friends” - unikālas mūzikas atskaņošanas iekārtas veidošana. Šī iekārta ļauj mazajiem melomāniem izvēlēties sev mūziku. No vienas puses, vecākiem ir iespēja ieaudzināt bērniem muzikālo gaumi, no otras – jaunajiem melomāniem ir iespēja noteiktos rāmjos. Izvēlēties muzikālās kompozīcijas varēs pat divus gadus veci mazuļi.
  • SIA “Gudāk Labāk Vieglāk” - nootropo enerģijas batoniņu ražošana. Šie gardumi, kas tiek ražoti tikai no ekoloģiskām sastāvdaļām, uzmundrina un stimulē garīgo aktivitāti.
  • Arturs Bruņins piedāvā izveidot platformu, lai popularizētu tādu ekoloģisku transporta veidu kā elektriskie skūteri.
  • Pēteris Potapovs konkursā piedalās ar projektu, kas pārklājas ar iepriekšējo, taču ir viņa versija ir lielākoties orientēta uz tūristiem. Viņš uzskata, ka elektriskajiem skrejriteņiem jābūt pieejamiem pie ikvienas viesnīcas, lai Rīgas viesi varētu ekoloģiskā veidā apbraukāt mūsu zaļo pilsētu.
  • Arī Jānis Jansons uzskata, ka Rīgā ir jāattīsta ekoloģiskie transporta veidi.  Viņš piedāvā izveidot velo parku Velozinis”, kurā tiks reproducēti reāli ceļu apstākļi – bedres, izciļņi, barjeras, utt. – šķēršļi, ar kuriem reālajā dzīvē saskaras velosipēdisti. Tāpat treniņu laukumi velosipēdistiem dos iespēju būt pārliecinātākiem par sevi uz ceļiem.
  • Ēvalds Urtāns gatavojas izveidot mobilo lietotni Asya.ai, kas palīdzēs lietotājiem uzlabot savas komunikācijas spējas. Mākslīgais intelekts palīdzēs sarunās un tikšanās reizēs. 

Ja jums iepaticies kāds no šiem projektiem, balsojiet!

Grantu programmu “Atspēriens” administrē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar Attīstības finanšu institūciju “Altum”. “Atspēriens” aktualitātēm sekot līdzi var interneta vietnē www.atsperiens.lv, sociālajās vietnēs Twitter (@Atsperiens) un Facebook (Grantu programma  “Atspēriens”), kā arī Attīstības finanšu institūcijas Altum  interneta vietnē www.altum.lv.

Rīgas dome kopš 2009. gada īsteno grantu programmu “Atspēriens”, kuras mērķis ir veicināt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību Rīgā, kā arī sekmēt jaunas uzņēmējdarbības un uzņēmēju produktu popularitāti.