Goda vārtos augustā - galvaspilsēta Rīga

13. Augusts, 2019

Laikā, kad Rīga svin savu 818. dzimšanas dienu, vides mākslas objektā “Goda vārti” skatāms stāsts par Rīgu, pārfrāzējot R. Blaumaņa dzejas rindas “Mans zelts ir mana Rīga!”


Rīga, Rīga, skaista Rīga, Kas to skaistu darināj!? Rīga ar saviem jūgendstila namiem, ielām un laukumiem, dārziem, parkiem, jūru, Daugavu, ezeriem un kanālu.

Šogad Rīgas dzimšanas diena veltīta leģendām, jo izsenis latvieši stāsta leģendas par Rīgu. To vadmotīvs ir pilsētas bagātā vēsture un tās iedzīvotāji. Rīga mirdz koši. Tā ir neizsmeļams iedvesmas avots jaunu stāstu radīšanai, atklājot mūsu laikmeta radošo rokrakstu.

2019. gadā vides mākslas objekts „Goda vārti” vēsta par Latvijas spēka avotiem, kas veido mūsu valsts ikdienu, ļauj lepoties uzvaras brīžos un dod iemeslu smelties pašapziņu svētku reizē.

Katram ir savi spēka avoti, savi dārgumi, bet kopīgi darītie darbi un piedzīvotie notikumi veido mūsu vēsturi, tagadni un nākotni. Rūdolfa Blaumaņa dzejolis “Tālavas taurētājs” aicina būt drosmīgiem un atrast savu zeltu, savu spēka un iedvesmas avotu.

“Mans zelts ir mana tauta,
Mans gods ir viņas gods!
Kas postīdams viņu šausta,
Uz pekli lai rauj to jods!”

«Goda vārtu» virtuālajam vēstījumam un tā mainībai var sekot sociālā medija Instagram kontā www.instagram.com/godavartisimtgadei.