Ģimenes aicinātas muzejā uzzināt par rīdzinieku dzīvi ziemā

10. Janvāris

Ikviena ģimene laipni aicināta šajā nedēļas nogalē apmeklēt Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, kur īpašos pasākumos varēs uzzināt, ko rīdzinieki darīja ziemā no aizvēstures līdz 20. gadsimta sākumam. Ģimenes diena „Ziema Rīgas un rīdzinieku dzīvē – laikiem pāri” notiks svētdien, 12. janvārī. Programmā – plkst. 12.00 un 15.00 ekskursija bērniem kopā ar pieaugušajiem „Ziema un dzīve Rīgā pirms laiku laikiem – priekšmetu liecības un vēsturnieku atklājumi”, bet no plkst. 11.00 līdz 17.00 - Kolonnu zālē būs radošās darbošanās vieta bērniem kopā ar vecākiem „Domā, izdomā, zīmē, būvē!”.


Ekskursijā bērnus kopā ar pieaugušajiem gaidīs muzeja pedagoģe, vēsturniece Irēna Strēle. Ekskursijas dalībnieki dosies ceļojumā „cauri laikiem”, iepazīstot rīdzinieku sadzīvi, akcentējot ziemas sezonas specifiku, no aizvēstures līdz 20. gadsimta sākumam.

Pasākumā varēs uzzināt, kā rīdzinieku iepriekšējās paaudzes piemērojās ziemas apstākļiem, kā veidoja un apsildīja mājokļus, kā darināja apģērbu, kā atpūtās, kā rotaļājās un sportoja. Ekskursijas sākumā tās dalībnieki „nokļūs” laikā, kad Rīga vēl nebija dibināta, bet cilvēki šeit, Daugavas krastā, dzīvoja.

Arheologu atrastie un izpētītie priekšmeti atklāj citādi neizzināmo. Tālāko gadsimtu Rīgas straujais vēsturisko notikumu un attīstības temps mainīja arī ziemas nodarbju iespējas un veidus, ietekmējot un pārveidojot ikdienas dzīvi. Ziema rīdzinieku dzīvē vienmēr bijusi arī prieka un svētku svinēšanas laiks – ziemassvētki, ķekatas, maskošanās, vastslāvji, meteņi, karnevāli. Seno notikumu liecinājumi saglabājušies un atrodami muzejā. Ziema senatnē bija arī kopā vakarēšanas un mīklu minēšanas laiks.

Vai zināt „Kas bez baļķiem un bez dēļiem uztaisa tiltu”?

Kolonnu zālē bērniem kopā ar vecākiem tiek piedāvāta radošās darbošanās vieta „Domā, izdomā, zīmē, būvē!”, kas paredzēta ģimeniskam kopā darīšanas priekam. Tur būs iespēja ekskursijā un muzeja apskatē gūtās emocijas un zināšanas izteikt krāsojot, zīmējot, kā arī „trenēties” seno rīdzinieku mājokļu būvē.

Ģimenes dienas programmas apmeklējums - ar muzeja ieejas biļeti, pirmsskolas vecuma bērniem un daudzbērnu ģimenēm ar „3+ Ģimenes karti” – brīva ieeja. Ģimenes biļete (1–2 pieaugušie un 1 vai vairāk bērnu līdz 18 gadu vecumam) – EUR 7.00; citas ieejas biļešu kategorijas: pieaugušajiem – EUR 5.00, skolēniem – EUR 1.00, pensionāriem, studentiem – EUR 3.00.

Foto:

Foto: