"Gemius" noskaidrojis, kādām radio stacijām priekšroku dod rīdzinieki

20. Decembris, 2018

Kā liecina starptautiskās aģentūras Gemius pētījums populārākās radiostacijas Rīgā un tās apkārtnē ir Skonto un Baltkom. 2018. gada novembra otrajā pusē Gemius veica Rīgas un tās apkaimes radio tirgus pētījumu.


Balstoties uz iegūtajiem datiem tikai izveidoti latviešu un krievu valodā raidošo radiostaciju Top - 5.

Latviešu valodā raidošo radiostaciju topa priekšgalā atrodas radio Skonto, pēc tam seko sabiedriskie mediji LR2 un LR1, ceturtajā vietā ir SWH, bet topu noslēdz Star FM.

Savukārt populārāko krievvalodīgu radiostaciju Top - 5 līderis ir informatīvā radiostacija Radio Baltkom, kurai seko Retro FM, trešo vietu ieņem Lounge 99.5 FM, bet ceturto un piekto SWH+ un EHR Russkie Hiti.

Par pašu straujāk augošo radiostaciju tika atzīta Lounge 99.5 FM. Mazāk nekā gada laikā Lounge FM ir izdevies sasniegt 7% dienas auditorijas Rīgā un Rīgas rajonā un iekļūt pašu klausītāko reģionālo radiostaciju Top - 10.

Foto: publicitātes

Pētījumam tika izmantota tiešsaistes aptauja (POP UP), kas izvietota dažādos interneta portālos. Aptaujā piedalījās 1528 interneta lietotāji no Rīgas, Rīgas rajona, Jelgavas, Jūrmalas, Ogres un Salaspils. Aptaujātie bija vecumā no 16 līdz 74 gadiem, dažāda dzimuma, izglītības līmeņa, runājoši latviešu un krievu valodās.

Starptautiskā pētījumu aģentūra Gemius tika dibināta 1999. gadā un šodien uzņēmumam ir filiāles 20 pasaules valstīs.