Gājēju celiņu remontdarbi Bastejkalnā ir pabeigti

28. Novembris, 2018

Bastejkalns ir piedzīvojis vairākās rekonstrukcijas. 15 novembrī ekspluatācijā tika nodoti gājēju celiņi. Kopš parka kompleksa izveides – XIX gadsimta vidus – tā ir trešā reize, kad viņi tiek pārbūvēti.


Pirmo reizi Bastejkalna celiņi tika pārbūvēti 1887. gadā. Otro reizi tām ķeras klāt 1920. gadā, un 1930. gadā tapa jauns projekts, kā rezultātā ielikta jaunā celiņu rinda, tapāt tika izmainīta to atrašanās vieta. Šoreiz Rīgas domes mājokļa un īpašuma departaments pasūtīja vērienīgos ietvju remontdarbus. Līgums par darbu īstenošanu tika parakstīts 28. maijā, taču darbi tika uzsākti tikai pēc Rīgas svētkiem – augusta beigās. Projekta īstenošanu sarežģīja tas, ka darbiem vajadzēja būt pabeigtiem līdz novembra svētkiem, kuri par godu 100-gadei tika atzīmēti īpaši krāšņi.

Kā rezultātā: tehniski darbi tika pabeigti 11.10.2018; tika noasfaltēti 2374 kvadrātmetri celiņu; kopējās darba izmaksas sastādīja 213 tūkstošus eiro.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Atzīmēsim, ka ietvju remonta laikā, papildus ikdienas un sezonālā rakstura apsaimniekošanas darbiem, kurus īsteno SIA “Rīgas meži” (daļa “Dārzi un parki”), Bastejkalnā tika nozāģēta sasvērusies vīrs kanāla bīstama apse. Kanālmalas pēdējā rekonstrukcija notika vairāk kā 15 gadus atpakaļ un tika īstenota 2000-2002. gadā.

Rekonstrukcijas darbi tika finansēti no Rīgas vides aizsardzības fonda.