"Gada policists": es vēlos palikt atmiņā ar kaut ko labu

20. Decembris, 2016

Rolands Krieviņš ir Rīgas pašvaldības policijas instruktors. Šodien, 20 decembrī viņš saņem apbalvojumu „Gada policists”.  Intervijā ar portālu riga.lv 31 gadu vecais Rolands pastāstīja, kā sākusies viņa policista karjera,  kas viņam sniedz gandarījumu, kādi ir viņa vaļasprieki un kas, viņaprāt, ir augstākā pilotāža policista darbā.


Rīgas pašvaldības policijā es sāku strādāt 2009. gadā, sākumā kā parasts darbinieks, patrulēju pie skolas. Pēc tam pienākumi mainījās, palēnam kāpu uz augšu. Paralēli tam mani uzaicināja apmācīt jaunos darbiniekus – izspēlēt situācijas. Piemēram, kā rīkoties, ja ir izsaukums uz ielas kautiņu.  Pēc kāda laika galvenais speciālists, kurš nodarbojas ar apmācībām, aizgāja no policijas un šo vietu piedāvāja man.

Man sniedz gandarījumu tas, ka es varu nodot savas zināšanas tālāk, kad redzu, ka ikdienā tās tiek pielietotas.  Patīkami, kad pie manis atnāk kolēģi  un saka: „Klausies, Roland, tas, ko Tu mums iemācīji, uz ielas baigi forši strādā!”.

Es ļoti daudz laika veltu tam, kā risināt konfliktus bez fiziska spēka pielietošanas. Protams,  ir tādi bezkaunīgie, kuriem Tu vari stāstīt ko vien gribi, viņi saprot tikai rokudzelžus.  Bet, ja tādu bezkauņu  izdodas pārliecināt  tikai ar vārdiem – tā ir augstāka pilotāža. Bet, protams, viss ir atkarīgs no situācijas. Tieši to es arī mācu jaunajiem.

Foto: Riga.lv

Es jau pirmajos treniņos saprotu, noturēsies cilvēks policijā vai nē. Kāda viņam ir motivācija – vēlme strādāt cilvēku labā, nepieciešams kaut kur strādāt vai arī ļoti gribas izbaudīt varas sajūtu.  Bieži es atzīmēju sarakstā tos, kuri, visticamāk, neizturēs līdz gala pārbaudēm.  Kas atteicas uz tiem, kuri nāk varas dēļ, mēs no viņiem cenšamies tikt vaļā. Protams, tas nav mans vienpersoniskais lēmums, mēs koleģiāli izvērtējam katru.

Vieta policijā  ir tikai tiem, kuri grib un prot aizstāvēt savu ģimeni, līdzcilvēkus, valsti. Cilvēks, kurs savu varu izmanto sabiedrības labā.

Es nevaru paiet garām, ja cilvēks smēķē neparedzētā vietā vai dara kaut ko pretlikumīgu. Es uzskatu, ka visiem cilvēkiem būtu jābūt nevienaldzīgiem, ne tikai policistiem.

Foto: Riga.lv

Mans vaļasprieks ir sports.  Patīk izmēģināt jaunus sporta veidus, tagad man ir topā riteņbraukšana, šogad piedalījos sacensībās. Tas ir pārbaudījums - braukt 40 kilometrus pa kalniem. Manai meitai ir 2 gadi, vēlos, lai arī viņa aizrautos ar sportu. Ceru, ka izdosies viņu pievilināt.

Es gribu palikt atmiņā saviem bērniem, ģimenei un cilvēkiem vispār. Ar kaut ko ļoti labu.

Sieva un māte manu lēmumu strādāt policijā ir pieņēmušas. Viņas zina - ja es pieņemu lēmumu, tad nav jēgas mani mēģināt pārliecināt par pretējo(smejas).

Foto: Riga.lv

„Gada policista” tituls ir pārsteigums. Protams, jebkuram cilvēkam ir patīkami saņemt pateicības. Kad iestājos policijā, skatījos uz medaļām un plānoju kādu agrāk vai vēlāk dabūt.  Dažas man jau ir, gan jau arī pārējās kādreiz dabūšu (smejas).

Bērnībā es plānoju būt kuģa pavārs, pusaudžu gados tēvam pateicu, ka bušu policists.

Pēc  pirmās profesijas esmu pavārs. Ikdienā negatavoju, bet, ja ir kādi svētki, tad jā. Neviens it kā nesūdzas.

Mans kaķis ir liels huligāns. Es viņu mīlu, bet dažreiz ļoti gribas sastādīt viņam protokolu (smejas).