FOTO: Rīgā atvērta jaunā tipa pansija

23. Janvāris, 2017

Rīgā atvērta jaunā tipa sociālā māja - pansija "Pārsla". Tās klienti dzīvos parastos dzīvokļos, kā "mazģimeņu" projekta tipa mājā, bet saņems sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumus. Piedāvājam lasītāju uzmanībai fotoreportāžu.


Pansijas pakalpojuma saņēmēju galvenā mērķa grupa ir vecuma vai invaliditātes pensiju vai sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēji, kuri paši nespēj nodrošināt savu pašaprūpi, un kurām nav noteiktas dzīvesvietas. Saņemot pansijas pakalpojumu klientam tiks noteikti līdzdarbības pienākumi. Papildu pansijā tiks nodrošināta diennakts uzraudzība, sociālā darbinieka konsultācijas.

Pansija “Pārsla” ir mājoklis ar 20 individuālām istabām tiem cilvēkiem, kuri līdz šim bijuši bez noteiktas dzīvesvietas un viņiem ir objektīvas grūtības aprūpēt sevi vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ. Pansijā ir nodrošināta diennakts uzraudzība, atbalsts pašaprūpes veikšanā līdz 4 stundām mēnesī, nepieciešamības gadījumā atbalsts sociālo problēmu risināšanā, kā arī piedāvātas aktivitātes brīvā laika pavadīšanas iespējām, saglabājot patstāvīgas dzīves principus.

Visas istabas pansijā ir aprīkotas ar dušu, WC, nelielu virtuvīti un gultas vietu, ir gaišas un mājīgas. Tās ir izveidotas tā, lai cilvēks var dzīvot pietiekami privātu dzīvi, tajā pat laikā saņemot arī sociālu palīdzību un aprūpi, ja tāda ir nepieciešama. Vairākas istabas pansijā arī pielāgotas cilvēkiem ratiņkrēslos.

Vairāk par jauno pansiju lasiet šeit.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv