FOTO: Kas vieno ultrasonogrāfiju un parastu fotogrāfiju?

10. Aprīlis, 2017

Talantīgais ārsts. Gadās arī tā: cilvēks, kas ilgus gadus darba pienākumu ietvaros "fotografē" iekšējos orgānus, negaidīti kļūst par brīnišķīgu mākslinieku, kas uzņem skaistus portretus.


Rīgas Domes ēkas galvenajā vestibilā  ir atklāta  SIA „Rīgas Veselības centrs” ārsta, ultrasonogrāfijas speciālista Iraklija Abesadzes fotoizstāde „Rīga – Tbilisi. Ar mīlestību”.

Foto: Riga.lv

Iraklijs Abesadze Rīgā strādā jau kopš 1983. gada, taču ir dzimis Gruzijas pilsētā Kutaisi, slavena tēlnieka ģimenē, no kuras mantojis mākslas mīlestību. Fotografēšanu viņš sācis jau agrā jaunībā, saglabājot to visu mūžu kā savu vaļasprieku līdzās ārsta darbam.

Foto: Riga.lv

Savos darbos ārsts Abesadze tiecas saredzēt un atspoguļot cilvēka emocijas, viņa iekšējo un ārējo skaistumu un unikalitāti visā to daudzveidībā un dažādās situācijās. Viņš to dara ļoti prasmīgi un ar mīlestību. Šīs viņa īpašības izpaužas arī attieksmē pret pacientiem.

Foto: Riga.lv

Starp citu, Ārsta Abesadzes fotogrāfijas ir redzamas arī „Rīgas Veselības centrs” filiāles „Imanta” telpās, kur viņš pats strādā.

Vairāk par autoru uzzināt un viņa fotogrāfijas apskatīt iespējams arī šeit: www.abesadze.lv