FOTO: Kādi ziedi šobrīd modē Rīgas dobēs?

31. Jūlijs, 2017

Garas ziemas, biežas pavasara un rudens salnas, liela dienas un nakts temperatūras starpība, reti saulainas dienas. Par spīti tam, Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas meži” dārznieki spēj nodrošināt, ka pilsētas dobēs, piramīdās, grozos un vāzēs krāšņi zied augi teju no visām pasaules malām un priecē pilsētnieku acis.


Šī gada aktualitāte ir Jaungvinejas balzamīnes visdažādākajās sarkanā, violetā, oranžā un rozā nokrāsās, kas kuplā skaitā stādītas Operas dobē, ziedu piramīdās un kuras viena no priekšrocībām ir noturība pret ziedaugu slimībām , piemēram, miltrasu.

Godinot Vērmanes dārza 200 gadu jubileju, daļas "Dārzi un parki" darbinieku kolektīvs profesionālu dārznieku vadībā šī gada aprīlī veica apjomīgu rožu dobes (rozārija) rekonstrukciju Vērmanes dārzā. Veicamo darbu apjoms iekļāva veco stādījumu likvidēšanu, konceptuāli jaunu dobju nospraušanu dabā un pilnīgu stādījumu gultnes sagatavošanu. Tagad bija iespēja novērtēt, cik krāšņi 243 m2 platībā iestādītās floribunda šķirnes rozes "Black Forest Rose" (sarkana), "Aprikola" (persiku rozā) un "Lions Rose" (krēmbalta) ir uzziedējušas.

Šogad Rīgas dārzos, parkos un skvēros ar vasaras puķēm apstādītas dobes 3000 m2 platībā, bet dobēs, ziedu piramīdās, ziedu grozos un vāzēs kopumā iestādītas vairāk nekā 70 tūkstoši vasaras puķu.

Foto: f64

Foto: f64

Foto: f64

Foto: f64

Foto: f64

Foto: f64

Foto: f64