FOTO: Kā rīdziniekiem piešķirtas dzīvokļu atslēgas

16. Februāris, 2017

Ceturtdien, 16. februārī svinīgā ceremonijā rīdziniekiem, kas gaida rindā uz tiesībām īrēt pašvaldības dzīvokli, piešķirtas jauno īres dzīvokļu atslēgas. Pateicoties pašvaldības dzīvojamā fonda paplašināšanai, dzīvokļus Mārupes ielā 39 saņēmusi 31 ģimene.


“Es vēl neesmu aptvērusi, kas notiek,” smaidot saka Alīna, divu bērnu māmiņa. Īres dzīvokli viņa ir gaidījusi sešus gadus. “Esmu bārene, tāpēc varēju pretendēt uz dzīvokli. Līdz šim mēs īrējām dzīvokli ārpus Rīgas, jo tā bija lētāk. Šodien es esmu ļoti priecīga, nevaru pat to visu vēl aptvert. Arī rajons man ļoti patīk – šeit labi ir dzīvot ar bērniem, ir daudz vietas, kur doties pastaigāties,” viņa stāsta.

Foto: Riga.lv


Elza ir dzīvojusi denacionalizētā mājā, dzīvoklī bez ērtībām. “Es tik ilgus gadus esmu gaidījusi šo brīdi, man sirds izlēks no krūtīm! Man ir 67 gadi, un tagad es savas vecumdienas varu pavadīt siltā un gaišā dzīvoklī, ar lielu vannu. Tas ir neticami, ka tā vispār var notikt! Esmu arī apmierināta ar to, ka mans dzīvoklis ir trešajā stāvā – es līdz šim esmu dzīvojusi pirmajā stāvā, un man tas nepatika,” stāsta Elza. Pārvākties viņa plāno tuvākajā laikā.

Foto: Riga.lv


Jūlija un Igors rindā uz dzīvokli gaidījuši desmit ar pusi gadus. “Mājas, kurā mēs dzīvojām, saimnieks, visādi centās no mums atbrīvoties. Apstākļi, kuros mēs dzīvojām arī bez tā, bija slikti, bet viņš visādi centās tos pasliktināt. Šodiena ir neticami laimīga diena, esam atnākuši ar visu ģimeni – mūsu meitu, vecākiem. Arī rajons ir brīnišķīgs, netālu no centra, mēs pie tā esam pieraduši, esam vienmēr te dzīvojuši,” stāsta Jūlija. Viņa piedāvā nofotografēties tā, lai fonā būtu redzami nu jau viņu trīs logi pirmajā stāvā.

Foto: Riga.lv


Mārupes ielā 39 atjaunoti trīs trīsistabu, 16 – divistabu un 12 vienistabas dzīvokļi.

Mārupes ielā 39 savulaik atradās 44. arodvidusskola, kura telpas atbrīvoja, un ēka nonāca pašvaldības īpašumā. Atbrīvotajās telpās tika veikts remonts. Kopumā dzīvokļu remontam Mārupes ielā 39 izlietoti 688 543 eiro, un kopējā izremontētā platība ir 1161 m2.

Paziņojums par mājaslapas www.riga.lv sīkdatnēm ar norādēm uz mājaslapas sadaļu par sīkdatnēm, to pielietojumu un piekrišanas / piekrišanas atsaukšanas norādēm