FOTO: aizvadīta Dziesmu un Deju svēku virsdiriģentu un virsvadītāju godināšana

2. Jūlijs, 2018

1. jūlijā Viesturdārzā noritēja oficiālā svētku nedēļas atklāšana - godināti virsdiriģenti, virsvadītāji, kā arī Goda virsdiriģenti un Goda virsvadītāji. Par godu šai dienai Rīgas domes Mājokļu un vides departaments saremontējis šajā parkā uzstādīto strūklaku.


Sagaidot XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir veicis apjomīgu darbu, lai atjaunotu Dziesmu svētku parkā esošo strūklaku, kas priecēs rīdziniekus un pilsētas viesus arī pēc svētkiem.

Tika iztīrīts strūklakas baseins, aizvedot ievērojamu daudzumu samesto atkritumu un sakritušo lapu un zaru, sakoptas baseina sienas un salabotas tā pamatnē esošās plaisas, kā arī nostiprinātas apmales. 

Savukārt, noslēdzoties Dziesmu svētku svinīgajiem pasākumiem, tiks iedarbinātas arī visas četras tajā izvietotās strūklakas. 

1871. gadā šeit notika Pirmie Vispārējie latviešu Dziesmu svētki. Kā vēsta vēstures liecības, toreiz dārzā pulcējušies 45 kori un 16 orķestri, kopskaitā 1019 dalībnieki un aptuveni 11 000 klausītāju. Svētki noritējuši krāšņi, īpaši novērtēta lieliskā akustika, jo milzīgie koki kā īsta siena atstarojuši skaņas uz svētku laukuma.

Atzīmējot Dziesmu svētku simtgadi, 1973. gada 21. jūlijā parkā atklāja šim īpašajam notikumam veltītu pieminekli „Dziesmu svētki”. Pieminekļa ansambli veido memoriālā siena ar dižāko latviešu komponistu portretu ciļņiem , 4,7 m augsts akmens un ūdens baseins ar strūklakām.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv