FOTO: Aizsaules ielā iestādīta Lauku kļavu aleja

24. Maijs, 2018

Šodien, 24. maijā Aizsaules ielā iestādīta aleja - iestādīti 64 Lauku kļavas šķirnes Acer campestre ‘Elsrijk’ dižstādi ar stumbra apkārtmēru no 16 cm līdz 18 cm. Atjaunotā aleja, kas iezīmē ceļu uz Raiņa kapiem un Rīgas Brāļu kapiem, ir dāvana kapu apmeklētājiem valsts simtgadē.


2017.gada rudenī Rīgas domes Mājokļu un vides departaments uzsāka alejas stādījumu atjaunošanas darbus Aizsaules ielā. Lēmums atjaunot aleju pieņemts, jo vairums nokaltušie un vēja nolauztie koki jau iepriekšējos gados izzāģēti, alejas stādījumi nebija viendabīgi, bet ar lieliem pārrāvumiem, tādēļ zudusi to ainaviskā vērtība.

Aleja izveidota neilgi pēc Aizsaules ielas ierīkošanas 1932. gadā, tātad vecie koki bija vairāk nekā 80 gadus veci. Protams, dažādos laikos nozāģēto bērzu vietā tika stādīti arī jauni bērzi, taču tie neauga, tiem slikti izveidojās vainags, jo traucēja augsnes noblīvējums sakņu zonā un noēnojums. Sakopjot šo teritoriju un atjaunojot stādījumus, būtiski uzlabosies arī kopējais ielas skats. Alejas atjaunošanas projekts īstenots par Rīgas vides aizsardzības fonda līdzekļiem.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv