Festivālu "Staro Rīga 2018" apmeklējuši vairāk nekā 350 000 cilvēku

20. Novembris, 2018

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienu, rīdziniekiem un pilsētas viesiem bija iespēja apmeklēt gaismas festivālu „Staro Rīga”, kas bija viens no valsts simtgades pasākumiem, un šogad jo plaši apmeklēts. 42 festivāla objektus četrās dienās apskatījuši vairāk nekā 350 000 apmeklētāju, informē pasākuma pārstāvji.


Lielu interesi par gaismas parādi “Gaismas slepenā dzīve” izrādīja četru Rīgas apkaimju iedzīvotāji – Jaunajā Teikā un VEF Kultūras pils apkaimē, Vecmīlgrāvī pie Kultūras pils „Ziemeļblāzma”, Ķengaragā Daugavas promenādē un Iļģuciemā.
 
Līdztekus pamatprogrammā eksponētajiem mākslas objektiem, iedzīvotāji varēja apskatīt deviņus starptautiskās programmas gaismas stāstus un 16 līdzdalības programmas “Rīgas karnevāls” projektus, kurus īstenoja festivāla sadarbības partneri.

„Šo gadu laikā mūsu gaismas festivāls “Staro Rīga” izaudzis un kļuvis starptautiski atpazīstams gan tūristu, gan gaismas mākslinieku vidū. Šogad festivālā piedalījās mākslinieki no Francijas, Vācijas, Portugāles, Japānas un Nīderlandes. Četri starptautiskās un vietējo mākslinieku radošajās grupās jaunradīti gaismas objekti parādīja virzienus dažādu mākslas žanru sinerģijai un gaismas objektu mākslinieciskās kvalitātes augstajam līmenim, vienlaikus festivālā kopumā demonstrējot mūsu gaismas mākslinieku potenciālu,” noslēdzoties šīgada festivālam, saka tā kuratore Diāna Čivle.   

Šogad vairāki projektu autori bija pievērsušies dabas tēmai: mākslinieks Voldemārs Johansons piedāvāja skaņas un kino skulptūru “Prombūtne”, “Dzīvnieku biedrība” –“Starneši”, bet “Urga” performaču projektu “Mežs spēlējas pilsētā”. Kaņepes laikmetīgās kultūras centrā 100 Rīgas iedzīvotāji ar saviem gaismas ķermeņiem vizualizēja mūsu dažādību šajā pilsētā.

Lasiet arī: 

Kā izskatās skaistākie "Staro Rīga" objekti? (FOTO)