Festivāls Re Rīga!:laikmetīgās cirka mākslas svētki

1. Augusts

20. un 21.augustā notiks laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls Re Rīga!, kura laikā Rīgas cirka pagalmā un iekštelpās notiks starptautisku mākslinieku izrādes ar jaunākajiem žonglēšanas un akrobātikas atklājumiem, kā arī sarunas par cirku un Rīgas cirka skolas nodarbības bērniem.


Festivāla galvenais viesis - apvienība no Francijas Defracto uz Rīgu atvedusi izrādi Dystonie. Gijoms (Guillaume Martinet) un Eriks (Eric Longequel) ar žonglēšanu iepazinās, studējot zinātni. Lai arī mākslai izdevies abus pārvilināt savā pusē, abu tieksme pēc meklējumiem un eksperimentiem nav pārgājusi. Viņi žonglē ne tikai ar priekšmetiem, žonglēšana ir viņu attiecības ar ārpasauli, žonglēšana ir viņu pastāvēšanas veids šajā pasaulē. Pat ja izrādes nosaukums izklausās nopietns, Dystonie demonstrē jaunu žonglēšanas valodu, kas par svarīgo runā ar priecīgu un spēcīgu enerģiju. Izrāde ieguvusi vairākas starptautiskās balvas.

Dystonie varēs redzēt 21. augustā pl. 20.00 Rīgas cirka arēnā. Biļetes uz izrādi iespējams iegādāties bilesuserviss.lv; biļešu skaits ierobežots.

Pēc izrādes - saruna ar māksliniekiem.

Abas festivāla dienas 20. un 21. augustā no pl. 19.00-19.30 ar augstākās klases akrobātikas piepildīto izrādi Trashpeze Rīgas cirka pagalmā uzstāsies trio Wise Fools. "Lidojošā" trio sastāvā ir mākslinieces no Somijas un Dienvidāfrikas. Trio ir strādājis kopā ar Cirque du Soleil, vācu kompāniju GOP, kā arī piedalījies vairākos ielu mākslas festivālos Korejā, Spānijā, Beļģijā un Izraēlā. Pēc otrās dienas izrādes mākslinieces būs gatavas piedalīties arī sarunās un atbildēt uz skatītāju jautājumiem.

Abas festivāla dienas no 18.30 līdz 21.00 darbosies Rīgas cirka skolas rotaļu laukums bērniem.

Festivāls “Re Rīga!” notiek septīto gadu, un to atbalsta Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Festivāla “Re Rīga!” mājas lapa: https://reriga.lv/

Festivāla “Re Rīga!” lapa Facebook: https://www.facebook.com/rerigafestival