Festivāls "Manhattan Short": par labāko aktieri Latvijā nosaukts supervaronis invalīdu ratiņos

10. Oktobris, 2017

Par Manhetenas starptautiskā īsfilmu festivāla 2017. gada uzvarētāju Latvijā par viennozīmīgu festivāla favorītu ir nosaukta Latvijas režisora Pāvela Gumennikova īsfilma «Sarauj, Just!», par kuru ir nobalsojuši vairāk nekā puse skatītāju. Labāka aktiera godalgu festivālā Latvijā un arī visā pasaulē ieguvis Latvijas sēdvolejbola komandas uzbrucējs Aleksandrs Ronis par Justa lomu Gumennikova īsfilmā.

 


Gumennikova “Sarauj, Just!” pēc pasaules skatītāju balsojuma ir palikusi 4. vietā. Labākā aktiera titulu Latvijas un visas pasaules skatītāji piešķīruši Aleksandram Ronim par lomu filmā «Sarauj, Just!» (Just, go!), Latvija.  Aleksandrs, kas zaudēja kājas bērnībā nelaimes gadījumā, atveido puisi ratiņkrēslā, kas dzenas pakaļ zagļiem, kuri aplaupījuši viņa mīļoto meiteni.

60% latvijas skatītāju balsoja tieši par Aleksandru. Pāvela Gumennikova īsfilma «Sarauj, Just!» ir pirmā filma no Latvijas, kas iekļuvusi festivāla finālā 20 gadu laikā.

Apkopojot skatītāju balsis visā pasaulē, par Manhattan Short 2017. gada laureātiem ir kļuvuši:

  1. vieta — režisora Gega Hmaladze (Gruzija) filma "8 minūtes"
  2. vieta — režisores Martas Savinas (Itālija) filma "Viola, Franka"
  3. vieta — režisoru Ranas Kazkazas un Anasa Halafa (Sīrija) filma "Mare Nostrum"

Manhattan Short 2017. gada laureāti Latvijā:

  1. vieta — Latvijas filma "Sarauj, Just"
  2. vieta — Gruzijas filma "8 minūtes"
  3. vieta — Sīrijas filma "Mare Nostrum".

Manhetenas īsfilmu festivāls ir vislielākais skatītāju filmu festivāls pasaulē, kas notiek jau 20 gadus. Festivālā filmu un aktieri uzvarētāju izvēlas skatītāji, balsojot uzreiz pēc filmu seansa.  2017. gadā tika sasniegts festivāla rekords — festivālam Ņujorkā tika iesūtītas 1615 filmas no 75 valstīm, no kurām tika atlasītas 10 īsfilmas, ieskaitot Latvijas veikumu «Sarauj, Just».  Festivāls Latvijā notika ar ASV vēstniecības Latvijā un Rīgas domes atbalstu. 

Kinofestivāls ‘'Manhattan Short’’ ir lielākais īsfilmu festivāls pasaulē un ir īpašs ar to, ka tiesneši ir paši skatītāji kinozālē - katrs skatītājs saņem anketu un balso par viņaprāt labāko īsfilmu un aktieri. Pasākums notiek vienas nedēļas ietvaros visā pasaulē un arī Latvijā, šogad – no 28. septembra līdz 8. oktobrim.