Festivāls “Rīga Jūrmala” piedāvās noklausīties šovasar klātienē neskanējušo simfonisko orķestru koncertprogrammas

8. Jūnijs

Lai sniegtu iespēju noklausīties festivāla 2020. gada vasarā plānotos, bet neatskaņotos koncertus, festivāla organizatori aicinās Rīgas apmeklētājus klausīties simfonisko koncertu programmu ierakstus dabā - Rīgas parkos, skvēros un citās šim mūzikas žanram līdz šim neierastās vietās. Pirmie pasākumi plānoti no 9.-11. jūlijam Rīgas sirdī, skvērā iepretim Latvijas Nacionālajai operai.


Vakara gaitā konkrētā norises vieta tiks pārvērsta par krāšņu, skanošu un metaforisku “āra koncertzāli”, piedāvājot divas meditatīvas stundas klasiskās mūzikas pavadījumā.

Pretēji klasikās mūzikas koncertu tradīcijām, kad pasākumi notiek iekštelpās, apmeklētāji tiks aicināti ierasties ar saviem piknika groziem un baudīt simfonisko orķestru audio ierakstus brīvā atmosfērā. Līdzās audio un vizuālajam baudījumam, pasākuma apmeklētāji varēs iepazīties ar papildinošu informāciju par atskaņotajām programmām, to vēsturi un citiem interesantiem faktiem.

“Pēc vairāku mēnešu piesardzības un atteikšanās no klātienes formāta notikumiem, visticamāk ikviens no mums ar nepacietību gaida, kāda būs šī vasara, kas Rīgā citkārt piedāvājusi dažādus krāšņus kultūras un izklaides notikumus. Lai arī festivāla šīs vasaras koncertu norise ir atcelta, uzskatām, ka rīdzinieki un Rīgas viesi ir pelnījuši piedzīvot muzikāli skaistus un drošus vasaras vakarus pilsētā arī šovasar,” saka Zane Čulkstēna, festivāla “Rīga Jūrmala” izpilddirektore.

“Lai rastu iemeslu iziet no mājas un, iespējams, parādītu Rīgu no pavisam cita skatupunkta, šovasar Rīgas parkus un citas netradicionālas vietas pilsētas apmeklētājiem piedāvāsim iepazīt īpašā atmosfērā caur klasisko mūziku – ļaujot baudīt apkārtējo vidi simfonisko orķestru programmu pavadībā,” viņa papildina.

Plānots, ka pasākumi norisināsies jūlijā un augustā dažādās Rīgas centra norises vietās - skvērā iepretim Latvijas Nacionālajai operai, Kronvalda un citos Rīgas parkos, Andrejsalā un citviet. Tāpat arī festivāla rīkotāji plāno šos notikumus organizēt arī Jūrmalas pilsētā.

Vairāk informācija par plānoto notikumu kalendāru un norises vietām tiks izziņota jau drīzumā.