Festivāls “Printmaking In” aicina uz grafikas darbnīcām

15. Augusts, 2019

Starptautiskais grafikas festivāls “Printmaking In” aicina uz radošajām darbnīcām nedēļas nogalē: sestdien, plkst.12.00-15.00 Kalnciema kvartāla galerijā izstādes "Nomales intimitāte" ietvaros un svētdien, plkst.12.00-15.00 Āgenskalna tirgū.


Sestdien, plkst.12.00-15.00 Kalnciema kvartāla galerijā izstādes "Nomales intimitāte" ietvaros notiks grafikas darbnīca, ko vadīs māksliniece Justīne Lūce.Darbnīcā kā lieli tā mazi varēs uztaisīt sausās adatas tehnikā darbus uz papīra. Ar speciālu adatiņu varēs izgrebt plastikas plāksnītē zīmējumu un tad to nospiest uz papīra ar spiedes palīdzību.Justīne Luce (Latvija) kopā ar citiem māksliniekiem no Baltijas valstīm piedalās izstādē "Nomales intimitāte". Izstādē pārstāvēti arī: Peeter Allik (Igaunija), Aina Bikše (Latvija), Toomas Kuusing (Igaunija), Svens Neilands (Latvija) un Marta Vosyliute (Lietuva). Izstāde "Nomales intimitāte" Kalnciema kvartāla galerijā skatāma līdz 21. augustam.

Svētdien, plkst. 12.00-15.00 Āgenskalna tirgū notiks sietspiedes darbnīca, ko vadīs mākslinieces Niina-Anneli Kaarnamo (Somija) un Ieva Nagliņa (Latvija).Apmeklētāji varēs uz līdzpaņemta kokvilnas krekliņa vai maisiņa nodrukāt festivāla “Printmaking In" logo, ko speciāli festivāla programmai Latvijā veidojis mākslinieks Paulis Liepa.Māksliniece Ieva Nagliņa (Latvija) ir grafikas festivāla programmas kuratore. Savukārt starpdisciplinārā māksliniece Niina-Anneli Kaarnamo (Somija) Rīgā strādā pie savas personālizstādes, kas no š.g. 19. augusta notiks “Kamergalerijā” un būs viens no festivāla “Printmaking In" satelītpasākumiem.Dalība darbnīcās bez maksas.Darbnīcas organizē biedrība “Grafikas Kamera” sadarbībā ar Kalnciema kvartālu, Āgenskalna tirgu un darbnīcu “Cemme”.