Festivāla "Zelta maska Latvijā" dalībnieki iestādījuši koku pie Latvijas Nacionālās operas ēkas (FOTO)

10. Oktobris, 2018

Jau par tradīciju kļuvis tas, ka ikviens teātris, kas ieradies uz festivālu "Zelta maska Latvijā", par piemiņu savai viesizrādei iestāda koku. Koki ar dāvinātāju plāksnītēm jau aug pie Pilsētas kanāla, Kronvalda parkā, Vērmanes dārzā un, kad mākslinieki ierodas atkārtoti, viņi šos kokus apmeklē. Mūsu fotogrāfs iemūžināja, kā Maskavas Lielā teātra mākslinieki stādīja koku pie Operas ēkas.


2012. gadā festivāla "Zelta maska Latvijā" ietvaros tika radīta koku stādīšanas tradīcija - Krievijas teātru viesmākslinieki pilsētai dāvā kokus, kas mūs priecētu ilgus gadus. Pirmie "Zelta maskas" koki iestādīti Pilsētas kanāla krastā, pie Latvijas Nacionālās operas ēkas. Koki ir iedzīvojušies tikpat labi, kā festivāla tradīcija apzaļumot Rīgu: jau sesto rudeni pēc kārtas krievu aktieri un režisori kopā ar Rīgas domes, diplomātiskā korpusa, Latvijas teātra sabiedrības un uzņēmuma, kas projektu atbalsta, pārstāvjiem ņem rokās lāpstas un lejkannas, lai uzlabotu Latvijas galvaspilsētas kultūras ainavu.

Dažādos gados šajā neformālajā ceremonijā piedalījušies krievu aktieri. Pateicoties festivālam "Zelta maska Latvijā" Rīgas centrā iestādīti jau 15 koki: 5 vītoli pie Latvijas Nacionālās operas, 4 akācijas Kronvalda parkā, 4 melnalkšņi pretī Bastejkalnam un 2 ābeles Vērmanes dārzā. Katrs no tiem ir norobežots ar žogu, un pie tiem novietotas piemiņas plāksnītes, uz kurām norādīts Krievijas teātra, kas piedalījies festivālā, nosaukums.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv