Februārī rīdzinieku apspriešanai nodos jaunas idejas satiksmes organizācijas pārveidošanai pilsētas centrā; eksperimentāli slēgs K.Barona ielu autotransportam

4. Decembris, 2018

Februārī iecerēts rīdzinieku apspriešanai nodot jaunas idejas satiksmes pārkārtošanai pilsētas centrā, tostarp paredzēts eksperimentāli slēgt autotransporta satiksmi K.Barona ielā, par to šodien pēc tikšanās ar dāņu pilsētplānotāja Jana Gēla biroja vadību preses brīfingā informēja Rīgas domes priekšsēdētājs.


“Pamazām tuvojas brīdis, kad varēsim iedzīvotājiem piedāvāt pirmās idejas, kā reformēt satiksmes organizāciju pilsētas centrā un būtiski samazināt automašīnu skaitu. Satiksmes reorganizācija mums nav mērķis pats par sevi, mums ir svarīgi, lai Rīga kļūtu modernāka un pievilcīgāka iedzīvotājiem,” norādīja Rīgas domes priekšsēdētājs.

Sadarbība ar J. Gēla biroju būs ne tikai transporta, gājēju un velo kustības jomā, bet saistībā ar visu pilsētas attīstību kopumā.“Piemēram, martā beigsies ogļu pārkraušana pilsētas centrā, atbrīvosies liela daļa Daugavas krasta un ir jādomā, ko ar to darīt,” sacīja pilsētas mērs.

Projektu realizācija notiks ciešā sadarbībā ar nevalstisko sektoru. “Satiksmes pārkārtošana būs ilgs process, kurā strādāsim visi kopā un izvēlēsimies labākos risinājumus. Pirmās idejas apspriešanai sabiedrībā nodosim februārī, bet pirmais lielais eksperiments gaidāms maijā,” teica mērs, norādot, ka to starpā būs K.Barona ielas slēgšana autotransportam, atstājot uz tās tramvaja, velo un gājēju kustību.
Savukārt J. Gēla biroja pārstāve Helle Soholta atzina, ka Rīgai ir daudz iespēju attīstībai un šī ir laba iespēja dalīties ar starptautisko pieredzi. Viņa uzsvēra, ka Rīgā jau daudz izdarīts situācijas uzlabošanai un uz turpmāko sadarbību raugās optimistiski.
Kā ziņots, Rīgas pašvaldība un arhitektūras profesors Jans Gēls un Gehl Architects birojs ir parakstījuši sadarbības memorandu, lai stiprinātu abu pušu sadarbību un koordinētu rīcību Rīgas ilgtspējīgas attīstības, kvalitatīvas publiskās ārtelpas un integrētas transporta sistēmas plānošanā un īstenošanā.
Otrdien, 4. decembrī, Rīgas domes vadība tikās ar dāņu pilsētplānotāja Jana Gēla biroja pārstāvēm Helli Soholtu, Lizu Milleri un citiem, lai spriestu par turpmāko sadarbību.